MEHMETÇİK TURNUVAYA VEDA ETTİ

MEHMETÇİK TURNUVAYA VEDA ETTİ

Bu sezon gençler kategorisinde son kez mücadele eden Berk Mehmetçik, ilk üçe girmeyi hedeflediği Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası’nda elendi. Dünya Bilardo Birliği (WPA) tarafından düzenlenen ve Polonya’nın Kielce kentinde devam etmekte olan

A+A-

 

 

Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası’nda katılan bilardocumuz Berk Mehmetçik ilk maçını kazanmasına rağmen ikinci ve üçüncü maçını kaybederek elendi

 

Bu sezon gençler kategorisinde son kez mücadele eden Berk Mehmetçik, ilk üçe girmeyi hedeflediği Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası’nda elendi.

Dünya Bilardo Birliği (WPA) tarafından düzenlenen ve Polonya’nın Kielce kentinde devam etmekte olan Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası’ndaki ilk karşılaşmasını kazanmasına rağmen; iki ve üçüncü karşılaşmalarını kaybeden Mehmetçik, şampiyonaya veda etti.

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) sporcularının sekizinin direkt olarak katıldığı Dünya Şampiyonası’na katılacak diğer 3 sporcudan biri olabilmek için mücadele eden Berk Mehmetçik, ilk karşılaşmasında Bulgar rakibi Vasil Tsvetkov’u 7 – 2 mağlup etti.

Ancak ikinci karşılaşmasında Bulgar rakibi Spasian Sposov’a ve üçüncü karşılaşmasında Polonyalı rakibi Marcel Fortunski’ye ani skorla 7 – 5 mağlup olan Berk Mehmetçik, hem kendisini, hem de sevenlerini üzdü.

Berk Mehmetçik’in Limasol Kooperatif İktisat Bankası’nın sponsorluğunda yarıştığı şampiyonada; Polonya’dan 22, Almanya’dan 7, Bulgaristan’dan 5, Slovakya’dan 3,  Estonya’dan 2, Hollanda, Norveç ve KKTC’den ise birer sporcu olmak üzere toplam 42 sporcu mücadele etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur