1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Acı ama gerçek…
‘MEHMET ÇİL’ KRİZİ

‘MEHMET ÇİL’ KRİZİ

Bostancı Bağcıl’ın 2011-2012 transfer sezonunda Yenicami’den kadrosuna katmak istediği ve iki kulübün de Mehmet Çil konusunda el sıkıştığı transfer suya düştü. Dün yeni kamp dahilinde yapılan listeye dahil edilmeyen ve kapma götürülmeyen Mehme

A+A-

 

 

Bostancı Bağcıl’ın 2011-2012 transfer sezonunda Yenicami’den kadrosuna katmak istediği ve iki kulübün de Mehmet Çil konusunda el sıkıştığı transfer suya düştü. Dün yeni kamp dahilinde yapılan listeye dahil edilmeyen ve kapma götürülmeyen Mehmet Çil ortada kaldı.

Yaşanan bu şok gelişme üzerine Yenidüzen Spor Servisi olarak krizin perde arkasını araştırdık ve Mehmet Çil, Yenicami Başkanı Kaan Kaner ile Bağcıl Başkanı Hasan Besim ile konuştuk.

 

MEHMET ÇİL: “ŞAŞKINIM”

Yaklaşık bir aydan fazla bir süre Bağcıl ile yeni sezona hazırlanan Mehmet Çil yaşanan bu olay hakkında şöyle konuştu, “Şu an şoktayım. Bunun da sebebi ben Bağcıl’a transfer olduğumu düşünüyordum ve çalışmalarım da bu yöndeydi. Sezon açılışı itibaren burada yeni son için sıkı bir şekilde idmanlarımı eksiksiz sürdürüyordum. Dün Bağcıl Başkanı Hasan Besim bana ulaşarak transferimin gerçekleşmediğini, bugün başlayacak olan yeni kamp kadrosunda yer almayacağımı ve iki kulüp arasında yaşanan anlaşmazlık dolayısı ile iptal olduğunu söyledi. Bildiklerim bundan ibaret ve şu an durumumun ne olacağını da bilmiyorum” şeklinde konuştu.

 

KANER: “BONSERVİS BEDELİ ÖDENMEDİ”

Mehmet Çil konusunda yaşanan bu gelişmeler üzerine görüştüğümüz Yenicami Başkanı Kaan Kaner şöyle konuştu: “Futbolcumuz Mehmet Çil’in transferi için Bostancı Bağcıl Kulübü ile geçtiğimiz aylar içerisinde prensipte anlaşmıştık. Yapılan bu anlaşma üzerine istediğimiz bonservis bedelinde de uzlaşarak bir ödeme planı içerisinde oyuncumuzu Bağcıl’a vermiştik. Geçen bu süre zarfında bize vaat edilen tarihlerde bu transfer üzerine herhangi bir ödeme yapılmadı. Hatta ve hatta anlaştığımız tarih üzerine de biz Yenicami Kulübü olarak başkan Hasan Besim’in isteği üzerine de ödeme ile ilgili ek süre zaman tanıdık fakat yine ödeme yapılmadı. Söz konusu ödeme değil. Tamamen Bağcıl’ın bu transferden kendilerinin vazgeçmesidir.

 

“ÇİL’İ KADROMUZDA KESİNLİKLE DÜŞÜNMÜYORUZ, TAKIM BULMASI İÇİN SÜRE VERDİK”

Kaan Kaner yaşanan bu gelişmeler üzerine Mehmet Çil’in Yenicami de bundan sonraki günlerde pozisyonunun ne olacağına da değinerek konuşmasına şöyle devam etti: “ Yenicami Kulübü ve takımımız teknik heyeti ile almış olduğumuz karar neticesinde kesinlikle Mehmet Çil’i kadromuzda düşünmüyoruz. Yeni bir takım yapılaşması içerisinde tüm çalışmalarımızı tamamladık. Mehmet Çil’e bir başka takım bulması için bir hafta süre verdik. Kendisinin bize idman yapma talebi üzerine de teknik direktörümüz Yıltaç Karayel’in görüşünü alacağım ve eğer izin verirse sadece Mehmet Çil’in hazır kalması adına idmanlara katılma olanağını tanırız” diye konuştu.

 

BESİM: “HOCAMIZ MEHMET’İN FAYDALI OLAMAYACAĞINI BELİRTTİ”

Konuyla ilgili Bostancı Bağcıl Başkanı Hasan Besim Mehmet Çil transferinden neden vazgeçtiklerini şöyle açıkladı: “Normal transfer döneminin hemen bitiminde 16 Ağustos kiralık döneminin başladığı gün biz Mehmet Çil’i transfer için görüşmelere başladık ve Yenicami Kulübü ile her konuda anlaşmaya vararak el sıkışmıştık. Bu tarihten itibaren Mehmet’i idmanlarımıza ve yeni sezon hazırlık çalışmalarında kadromuza dahil ettik. Geçen bu süre zarfında Mehmet konusunda hocamız istediği performansı göremediğini ve takımın yapısına, sistemine pek uymadığına kanaat getirdi. Durumu geçen akşam toplantıda yönetimimize bildirince biz de bu kararı aldık. Aldığımız bu kararda henüz daha kiralık transferin bitimine 5 gün kala, Mehmet Çil’e de bir başka kulüp için de kiralık transfer süresini tanımak ve mağdur etmemek için dün kendisine durumu ilettik.  Bu transferde Yenicami bize oldukça memnun edici bir yaklaşımda bulundu, kolaylıklar sağladı ve kesinlikle Yenicami ile bir sorunumuz olmadı. Bize gösterdikleri her türlü kolaylık ve anlayışları içinde başkan Kaan Kaner ve yönetimine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1309 defa okunmuştur