1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FIKRA GİBİ AMA KOMİK DEĞİL.
MECLİSTE OYLAMA GÜNÜ

MECLİSTE OYLAMA GÜNÜ

BOZER YENİDEN BAŞKAN Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’na UBP Girne Milletvekili Hasan Bozer yeniden seçildi. Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak, başkanlık için yapılan kapalı oylamada, Bozer 38 oy alarak ilk turda başkan seçildi. Oyla

A+A-

 

BOZER YENİDEN BAŞKAN

 

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’na UBP Girne Milletvekili Hasan Bozer yeniden seçildi.

 

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak, başkanlık için yapılan kapalı oylamada, Bozer 38 oy alarak ilk turda başkan seçildi.

 

Oylamada 7 ret oyu, 2 boş, 2 de geçersiz oy çıktı. Seçim sonuçları, Arif Albayrak’ın rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması nedeniyle verilen aranın ardından başlayan toplantıda açıklandı.

 

Oturumu yöneten Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Yektaoğlu, iç tüzüğün ilgili maddesini okuyarak seçim sırasında kalem değil mühür kullanılması gerektiği yönünde uyarılarda bulundu ve aday olmak isteyenleri sordu.

 

Bu sırada UBP Grup Başkan Vekili Hasan Taçoy, UBP’nin Meclis Başkan adayının Girne Milletvekili Hasan Bozer olduğunu açıkladı.

 

Başka aday olmayınca milletvekilleri, kurulan sandıkta Bozer için “kabul, ret, çekimser” şeklinde oy kullandı.

 

YEKTAOĞLU YENİDEN MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI

 

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcılığı’na CTP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Yektaoğlu yeniden seçildi.

 

Meclis’te bugün yapılan Başkanlık Divanı seçimleri çerçevesinde milletvekilleri başkan yardımcılığı için de oy kullandı.

 

Tek aday olan CTP Milletvekili Mustafa Yektaoğlu, ilk turda 40 oy aldı. 7 milletvekili ise ret oyu kullandı.

 

Daha sonra idare amirliği ve katiplikler için seçime geçildi. İdare amirliği için CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay, katiplikler içinse UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan, UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin ve UBP Gazimağusa Milletvekili Afet Özcafer aday oldu.

 

 

 

Bu haber toplam 1319 defa okunmuştur