1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. “Materyal Sergisi” açıldı
“Materyal Sergisi” açıldı

“Materyal Sergisi” açıldı

GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği 2016-2017 Akademik yılı 24. Etkinliğini olan “Materyal Sergisi” açıldı.

A+A-

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği 2016-2017 Akademik yılı 24. Etkinliğini olan “Materyal Sergisi” açıldı.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Bölümü Öğretmenliği öğrencilerinin Çocuk Edebiyatı, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı, Matematik Eğitimi ve Materyal Geliştirme derslerinde hazırlamış olduğu materyalerden oluşan sergi, GAÜ Freedom binasında açıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Aytaç Dilek özetle şunları söyledi:

“Bu sergi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün yılsonu sergisidir. Her yıl öğrencilerle birlikte yaptığımız ürünleri sergiliyoruz. Her yıl tecrübelendiğimiz için bu sergide her sene daha da büyüyor, daha da kapsamlı oluyor. İlk yıllarda sergilerimizi, daha küçük çaplı gerçekleştirirken, şimdi fakültenin bütün katlarında ürünlerimiz var. Tek bir derse ait olmayıp  birçok derse ait ürünlerin ortaya konduğu bir sergidir.

s1-003.jpg

Bu sergiyi oluşturmamızda ki birinci amacımız, öğrencilerimizin tüm yıl boyunca emek vererek oluşturdukları ürünleri göstermek. Çünkü öğrenciler çok emek veriyorlar ve görsel anlamda çok materyal var. Bir diğer amacımız ise, bunları fakültedeki diğer bölümlerle paylaşmak ve günün sonunda gönüllerinden kopanları ihtiyacı olan okullarla ve çocuklarla paylaşmak…”

 

 

Bu haber toplam 3071 defa okunmuştur
Etiketler : ,