MAMMA MIA’YI KANSERLE SAVAŞ İÇİN!

MAMMA MIA’YI KANSERLE SAVAŞ İÇİN!

ÖZTANSEL LANGUAGE CENTRE ÖĞRENCİLERİ, SARAÇOĞLU VAKFI YARARINA 20 AĞUSTOS’TA SAHNELEYECEKLERİ OYUNA HAZIRLANIYOR

A+A-

ÖZTANSEL LANGUAGE CENTRE ÖĞRENCİLERİ, SARAÇOĞLU VAKFI YARARINA 20 AĞUSTOS’TA SAHNELEYECEKLERİ OYUNA HAZIRLANIYOR

Lefkoşa, 11 Ağustos 11 (T.A.K.): Dünyanın en ünlü müzikali “Mamma Mia”, bir yabancı dil merkezinin öğrencileri tarafından Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına sahneleniyor.

“Öztansel Language Centre” tarafından KKTC’de ilk kez sahnelenecek müzikal, 20 Ağustos Cumartesi akşamı YDÜ Kütüphanesi salon 4’te saat 20.00’de sunulacak.

Merkez yetkililerinden Hazel Öztansel TAK’a yaptığı açıklamada, öğrencilerin İngilizce seviyeleriyle birlikte sosyal özgüvenlerini geliştirmek, ayrıca insani sorumluluk olarak benimsedikleri bir görevi yerine getirmek amacıyla bir takım çalışması yaptıklarını söyledi.

Mamma Mia müzikalini, lösemiden hayatını kaybeden Ayhan Öztansel anısına Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına sahneleyeceklerini belirten Öztansel, 14 öğrencilerinin rol aldığı bir buçuk saatlik İngilizce müzikalin davetiyelerinin (Hasane Ilgaz Sokak No 13, Lefkoşa) adresindeki merkezlerinden temin edilebileceğini, (0542 865 46 45) numaralı telefonun da aranabileceğini kaydetti.

MAMMA MIA

Vikipedi’da yer alan bilgilere göre, İngiliz müzikal yazarı Catherine Johnson'un yazdığı Mamma Mia müzikali, dünyanın en ünlü müzikali olma özelliğini taşıyor. Bestesini Benny Andersson ve Björn Ulvaeus'un yaptığı müzikal, izleyiciyi ilk şarkısından başlayarak coşturan, 1999 yılından bu yana birçok ülkede, 170'i aşkın şehirde 30 milyondan fazla izleyicinin izlediği, eleştirmenlerin liste başı tuttukları bir yapıt.

New York’un Broadway semtinde tüm zamanların en çok hasılat yapan gösterisi unvanını elinde bulunduran müzikal, dünyada 350 milyon albüm satmış ABBA grubunun şarkılarıyla hazırlandı.

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur