Maliye ödemedi, İskele susuz kaldı!..

Maliye ödemedi, İskele susuz kaldı!..

Yaklaşık 1 haftadır İskele İlçesi– Bafra bölgesinde bulunan su arıtma tesisinden İskele bölgesine ve İskele Merkeze su verilememekte. Yoğun bir su sıkıntısı çeken bölgede ilgili su arıtma tesisine sahip şirkete Maliye Bakanlığı tarafından su bedelin

A+A-

 

 

Yaklaşık 1 haftadır İskele İlçesi– Bafra bölgesinde bulunan su arıtma tesisinden İskele bölgesine ve İskele Merkeze su verilememekte. Yoğun bir su sıkıntısı çeken bölgede ilgili su arıtma tesisine sahip şirkete Maliye Bakanlığı tarafından su bedelinin ödenmediği ve İskele Belediyesi’nin kamuoyuna yapmış olduğu ‘arıza var’ duyurularının gerçeği yansıtmadığı söyleniyor.

Su verilmemesinin nedeninin İskele Belediyesi tarafından su bedellerinin Maliye Bakanlığı’na ödenmesine rağmen ilgili su arıtma tesisi işletme sahiplerine yapılması gereken ödemenin Maliye Bakanlığı tarafından yapılmadığı belirtiliyor.

 


Öğrenciler yine PARASIZ!

Yükseköğretimde eğitim gören öğrenciler, devletin ciddiyetsiz politikaları nedeniyle yine parasız… Her ay ödenmeleri gereken burs paraları 2 aydır yine yatmadı. Eğitim Bakanlığı işin sorumluluğunu Maliye Bakanlığı’na atarken, Maliye, Eğitim Bakanlığı’na atıyor.

Yeni bir öğretim yılına başlama hazırlığı yapan öğrenciler, geçmişten kalan ödemelerini alamamanın sıkıntısını yaşıyor.

Geçtiğimiz öğretim yılı, burs paraları ile eğitim yapmaya çalışan öğrenciler, zamanında ödenmeyen burslar nedeniyle birçok sıkıntı ile baş başa kalmıştı.

 


Numan yeğenini istihdam ettirdi…

UBP’nin kamuya yaptığı istihdamlar tartışılmaya devam ediyor. İstihdam listelerinin yayınlanmasıyla birlikte “kim kimin akrabası, eşi dostu” birer birer ortaya çıkıyor.

Girne’den gelen kulislere göre bir ara UBP içerisindeki muhalefetin baş mimarlarından olan UBP Girne Milletvekili Necdet Numan, Başbakan İrsen Küçük ile arasını düzeltmiş.

Bunun da karşılığı olarak akrabasını devlete istihdam ettirmiş.  Bir nevi Numan, kızağa çektirilmiş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1113 defa okunmuştur