MALİYE BAKANLIĞI AÇIKLAYACAK MI?

MALİYE BAKANLIĞI AÇIKLAYACAK MI?

Türkiye’den ve dünyadan birçok ünlü sanatçının sahne aldığı Kuzey Kıbrıs’ta, Maliye Bakanlığı’nın bir süre önce aldığı ‘sanatçıların sözleşmeleri üzerinden % 10 vergi alınması’ kararı akıllara geldi. Milyonlarca lira ücretle

A+A-

 

 

Türkiye’den ve dünyadan birçok ünlü sanatçının sahne aldığı Kuzey Kıbrıs’ta, Maliye Bakanlığı’nın bir süre önce aldığı ‘sanatçıların sözleşmeleri üzerinden % 10 vergi alınması’ kararı akıllara geldi.  Milyonlarca lira ücretlerle adaya gelen sanatçılarla ilgili, daha önce Türkiye basınında çıkan ‘Vergi kaçırıyorlar’ haberleri de ‘denetim’i hatırlattı.

 

Maliye Bakanlığı’nın bayram süresince çeşitli mekanlarda sahne alan sanatçılarla ilgili denetin yapıp yapmadığı ve toplanan verginin ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor.

 

Süperstar Ajda Pekkan’dan, Kıbrıs sahnelerinin alışkın olduğu isim Serdar Ortaç’a, Candan Erçetin’den  Nilüfer’e onlarca ünlü sanatçının geldiği Kuzey Kıbrıs’a ‘yıldız yağdı.

Grup Sahara, Romanyalı ünlü show yıldızı Anda Adam gibi yabancı sanatçıların da geldiği Kuzey Kıbrıs, bayram boyunca, Hakan Altun, Volkan Konak, Ferhat Göçer, Hülya Avşar, Coşkun Sabah gibi ünlüleri de ağırladı.

 

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur