MAHMUTOĞLU’NUN İNADI

MAHMUTOĞLU’NUN İNADI

Mahmutoğlu inadını ısrarla sürdürmeye devam ediyor Mahmutoğlu’ndan kulüplerine büyük saygısızlık Atıcılık Federasyon Başkanı Atilla Mahmutoğlu ısrarlı tutumunu sergilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda üye kulüplerinin çoğunluğunun topladığı i

A+A-

Mahmutoğlu inadını ısrarla sürdürmeye devam ediyor

Mahmutoğlu’ndan kulüplerine büyük saygısızlık

Atıcılık Federasyon Başkanı Atilla Mahmutoğlu ısrarlı tutumunu sergilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda üye kulüplerinin çoğunluğunun topladığı imza sonrası, genel kurul yapma çağrısını tüzük gereği 16 günü dün dolmasına rağmen kaşını bile kıpırdatmadı.

Süleyman Göktaş, “Konu pazartesi bakanlığımız tarafından gündeme alınarak, yasa ve yürütmelikler gereği ne gerekiyorsa yapılacaktır.”

Atıcılıkta son bir ay içerisindeki sıkıntılar ve skandallar bitmek bilmiyor. Önce Atıcılık Federasyonu yürütme kurulu tarafından maddi olanaksızlıklar nedeni ile maddi kaynak bulunana kadar süresiz faaliyetleri durdurma kararı alındı. Daha sonra yapılan araştırmalar sonucunda Spor Dairesi yetkilileri ve spor Dairesi koordinatörü Süleyman Göktaş’tan alınan bilgi dayanağı sonucunda bu yılın ilk 7 ayında tam 71 bin Türk Lirası Atıcılık Federasyonu ve üye kulüpleri için yapılan ödeneğin ortaya çıkması. Son olarak Atıcılık Federasyonu bünyesinde bulunan 9 faal üye kulübün kendi içlerinde 7 kulübün onay verip Atıcılık Federasyonu için yeniden genel kurula gidilme amaçlı toplanan imzalar ve resmi mercilere sunulan başvuru gündeme bomba gibi düştü.

TÜZÜK YASASINA UYMADI

Başkan Mahmutoğlu’nun toplanan imza kampanyası sonrası Atıcılık Federasyonu Tüzüğü 10’ncu madde 6’ncı fıkrası gereği Federasyonu 16 günlük sürede yönetimini toplayıp yeniden genel kurula gitme kararı dün doldu. Dün dolmasına rağmen şuanda Mahmutoğlu sessizliğini ve Atıcılık Federasyonu tüzüğüne uymayarak sessizliğini tüm ısrarı ile koruyor. Dün akşamüzeri mesai saatine kadar dolan süre itibari ile Başkan Mahmutoğlu edindiğimiz ve iletişimine geçtiğimiz üye kulüp başkanlarından Gönyeli Avcılık Atıcılık Başkanı Hasan Kolozali, Lefke Avcılık Başkanı Hüseyin Şener kendilerine yeni bir genel kurul için herhangi resmi bir çağrı gelmediğini belirttiler. Bu durum neticesi ile şuanda ülke atıcılık spor alanında tam bir skandal yarattı.

SÜLEYMAN GÖKTAŞ “KONUYU PAZARTESİ GÜNDEMİMİZE ALDIK”

YENİDÜZEN Spor Servisi olarak görüştüğüm Spor Dairesi Koordinatörü Süleyman Göktaş, durumu takip ettiklerini ve şuan için sayın Mahmutoğlu’nun alacağı kararı beklediklerini belirterek kendilerine de bu konuda resmi bir şekilde 16 günlük tüzük ve yasa gereği dolan sürede bir açıklama gelmediğini belirtti ve konunun pazartesi Spor Bakanlığı ve Spor Dairesi tarafından toplanılarak yasa ve yürütmeliklerin ne yapılması gerekiyorsa gereğinin yapılacağını açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 977 defa okunmuştur