MAĞUSA’DA ZOR MÜCADELE

MAĞUSA’DA ZOR MÜCADELE

İlk haftanın iki galip takımı Mağusa Türk Gücü ile Göçmenköy, yarın Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda karşı karşıya geliyorlar. Sezona iddialı başlayan Mağusa’nın sarı yeşilli ekibi MTG, ilk haftada deplasmanda Düzkaya’yı yenerken, Telsim

A+A-

 

 

İlk haftanın iki galip takımı Mağusa Türk Gücü ile Göçmenköy, yarın Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda karşı karşıya geliyorlar. Sezona iddialı başlayan Mağusa’nın sarı yeşilli ekibi MTG, ilk haftada deplasmanda Düzkaya’yı yenerken, Telsim Süper Ligi’nin yeni ekibi Göçmenköy ise Cihangir’i yenmeyi başardı. Her iki takım da moralli bir şekilde lige başlarken, MTG yeni transferleriyle ilk kez kendi taraftarı önüne çıkacak. Cezası nedeniyle geçen hafta Çatalköy’de oynayan Göçmenköy ise ilk gerçek deplasman maçında MTG’ye konuk olacak.

 

TOPALOĞLU: “ZAMANLA DAHA İYİ OLACAĞIZ”

Mağusa Türk Gücü Antrenörü Hasan Topaloğlu, Göçmenköy maçının zor geçeceğine inandıklarını belirterek, yine de seriye devam etmek istediklerini vurguladı. “Takımda eksikliklerimiz var. Ancak zamanla bunları aşacağız” diyen Topaloğlu, ilk maçta zorlandıklarını, ancak bunun normal olduğunu kaydetti. TC’li oyuncuları Uğur, Cemal Astan ve Hüseyin Sadıklar’ın antrenman eksiklikleri bulunduğuna dikkat çeken Topaloğlu şunları söyledi:

“Bu oyuncuların eksiklikleri var. Onların seviyelerini takımın seviyesine getirdiğimizde daha iyi bir MTG izlettirme fırsatımız olacak. Bu oyuncuların yerlerini şimdi farklı oyuncularla doldurmaya çalışıyoruz. Genel olarak da eksikliklerimiz var. Ancak maç yaptıkça bunları daha iyi görüp gidermeye çalışacağız. Sistemde var olan aksaklıklarımızı da gidermeye çalışıyoruz.”

Düzkaya galibiyetinden dolayı morallerinin çok iyi olduğunun altını çizen MTG Antrenörü Hasan Topaloğlu, Göçmenköy maçının zor geçeceğini, ancak kazanmak istediklerini vurguladı.

 

CANTÜRK: “MAÇA MORALLİ ÇIKIYORUZ”

Tarihinde ilk kez en üst ligde mücadele eden Göçmenköy’de ise moraller yerinde. Teknik Direktör Hüseyin Cantürk, ilk maçta aldıkları galibiyet sonrasında bir haz yaşamakta olduklarını belirtirken, “Buna karşılık mücadelemize devam etmemiz ve bu maçta da galibiyet için elimizden geleni yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. “İlk galibiyetin ardından galibiyetlere ya da puan mücadelesine devam etmezsek bu bir şey ifade etmez” diyen Cantürk şunları söyledi:

“Göçmenköy’de inanç ve azim bitmez. Geçen haftaki maçta bunu gösterdik. Ayrıca bu haftaki maça ilk maçtaki galibiyetimizin verdiği moralle çıkıyoruz.”

Halil İbrahim’in sakatlığından dolayı büyük bir olasılıkla maçta yer alamayacağını belirten Cantürk, Mehmet Kanat’ın da cezalı olduğunu kaydetti. Şu an takımda olan birçok futbolcunun daha önceki yıllarda takımı çalıştırdığı dönemde genç takımda yer aldığını ve hemen hepsini çok iyi tanıdığına işaret eden Cantürk, yabancılık diye bir şey yaşamadıklarını, birlik ve beraberliklerinin çok iyi olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 788 defa okunmuştur