MAGEM’DE SOKAK BASKETBOL TURNUVASI

MAGEM’DE SOKAK BASKETBOL TURNUVASI

2. Mağusa Gençlik Festivali kapsamındaki sportif etkinliklerden olan “Sokak Basketbol Turnuvası” dün başladı. Gazimağusa Belediyesi Dr. Fazıl Küçük Spor Tesisleri - MAGEM’de bulunan açık hava basketbol alanında gerçekleştirilen turnuvaya

A+A-

 

 

 

2. Mağusa Gençlik Festivali kapsamındaki sportif etkinliklerden olan “Sokak Basketbol Turnuvası” dün başladı. Gazimağusa Belediyesi Dr. Fazıl Küçük Spor Tesisleri - MAGEM’de bulunan açık hava basketbol alanında gerçekleştirilen turnuvaya yüz dolayında sporcu, toplam on dokuz takımla katılıyor.

Arılar (2002-2003 doğumlu), Küçükler (2000-1999 doğumlu), Gençler (16-17 yaş) ve Büyükler (18+) olmak üzere dört kategoride yapılacak turnuvada maçlar 3’e 3 takımlar halinde olacak. Her takım birer yedek oyuncu bulundurma hakkına sahip olurken, maçlar 10 dakikalık tek periyot şeklinde yapılacak.

 

FİNAL MAÇLARI BUGÜN

Tam bir şölen havasında geçmekte olan turnuvada dün yapılan maçlar sonunda ilk tur tamamlanmış oldu. Çeyrek final, yarı final, final ve üçüncülük maçları ise bugün yapılacak. Büyükler finali sonrası ödül töreni de düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1153 defa okunmuştur