MAAŞLAR ÖDENDİ

MAAŞLAR ÖDENDİ

Çalışanlara, emeklilere, yardım alanlara ve doğrudan gelir desteği olarak narenciye üreticilerine yaklaşık 133 milyon TL’lik ödeme yapıldı

A+A-

 

Ramazan Bayramı öncesi devletin maaş, ücret ve diğer ödeme yükümlülükleri dün ve bugün yerine getirildi; çalışanlara, emeklilere, yardım alanlara ve doğrudan gelir desteği olarak narenciye üreticilerine yaklaşık 133 milyon TL’lik ödeme yapıldı. Belediyelere devlet katkı payları ise pazartesi ödenecek.

TAK muhabirinin Maliye Bakanlığı Hazine ve Muhasebe Dairesi Müdürü Fatma Bilen Görener’den aldığı bilgiye göre, KKTC bütçesinden maaş çeken devlet emeklisi ile sosyal yardım, özürlü, şehit ailesi ve malul gazi maaşı alanların ağustos maaşları için dün 40 milyon 890 bin TL ödendi.

Dün ayrıca, maaş ödemeleri için devletten katkı alan Sosyal Sigortalar Dairesi, BRT ve Din İşleri Dairesi’ne emekli maaşları için 20 milyon TL aktarıldı.

Devlet hazinesinden bugün ise memur maaşları, işçi ücretleri ve devletten katkı alan kurum ve kuruluşlar için de 66 milyon TL çıktı.

Ayrıca, 7 bin 671 narenciye üreticisine 2010-2011 dönemi doğrudan gelir desteği ödemelerinin yüzde 25’lik kısmının ödenmesi için Kooperatif Merkez Bankası’na 5 milyon 907 bin TL aktarıldı.

Belediyelerin ağustos ayı devlet katkıları ise pazartesi ödenecek ve 28 belediyeye 9 milyon 300 bin TL verilecek.

Devlet bütçesinden maaş, emekli maaşı, işçi ücreti, sosyal yardım, özürlü, şehit ailesi ve malul gazi maaşları için her ay yaklaşık 38 bin çek çıkıyor.

Sosyal Sigortalar’ın ise 28 bin civarında emeklisi bulunuyor. Sosyal Sigortalar, devlet katkısı yanında kendi bütçesinden de maaş ödemesi yapıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur