1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “İngiltere’de Covid-19’a iki kayıp daha verdik”
“İngiltere’de Covid-19’a iki kayıp daha verdik”

“İngiltere’de Covid-19’a iki kayıp daha verdik”

Kıbrıs İslam Cemiyeti Başkanı Hüseyin Haşim El Bakayi: “İngiltere’de Covid-19’a iki kayıp daha verdik”

A+A-

Kıbrıs İslam Cemiyeti Başkanı Hüseyin Haşim El Bakayi: “İngiltere’de Covid-19’a iki kayıp daha verdik”

Londra Gazete’nin haberine göre, son bir hafta içerisinde, İngiltere'de yaşayan iki Kıbrıslı Türk Covid-19 salgınına yenik düştü.

Londra Gazete’ye bilgi veren Kıbrıs İslam Cemiyeti Başkanı Hüseyin Haşim El Bakayi, özellikle Mart ve Nisan aylarında İngiltere’de yaşayan Kıbrıslılar arasında Covid-19 kaynaklı ölümlerin oldukça yüksek olduğunu ifade etti.

El Bakayi, Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren İngiltere’de, Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden Kıbrıslı Türk’ün olmadığını ancak son bir haftada iki Kıbrıslı Türk’ün hayatını kaybettiğini belirtti.

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği kesin olarak bilinen Kıbrıslı Türklerin sayısının 98’e yükseldiğini ifade eden El Bakayi, “Mayıs ayından bu yana virüs nedeniyle hayatını kaybeden Kıbrıslı Türk olmadı, ancak son bir haftada iki vatandaşımızı kaybettiğimizi öğrendik. Ailelerin hassasiyeti ve acısından dolayı isimleri paylaşmıyoruz, virüsten dolayı hayatını kaybeden iki vatandaşlarımız erkekti ve biri henüz 48 yaşındaydı, diğer vatandaşımızın yaşı ile ilişkin henüz bir bilgiye ulaşamadık. Acımız çok büyük, kurallara uyalım, tedbirleri elden bırakmayalım. Sağlık için, hepimiz için”  mesajını verdi.

Bu haber toplam 4355 defa okunmuştur
Etiketler : , ,