Leyla Kıralp’a İhsan Ali Vakfı’ndan ödül

Leyla Kıralp’a İhsan Ali Vakfı’ndan ödül

“Paylaştığımız Beyaz ve Islak Mendil” başlıklı Rumca ve Türkçe kitabı nedeniyle “kayıp” yakını Leyla Kıralp, İhsan Ali Vakfı tarafından barışa katkıları nedeniyle ödüllendirilecek. Ödül töreninin Kasım ayında gerçekleştirilmesi bek

A+A-

 

 

“Paylaştığımız Beyaz ve Islak Mendil” başlıklı Rumca ve Türkçe kitabı nedeniyle “kayıp” yakını Leyla Kıralp, İhsan Ali Vakfı tarafından barışa katkıları nedeniyle ödüllendirilecek. Ödül töreninin Kasım ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Leyla Kıralp, geçtiğimiz Ağustos ayında da Almanya’da “kayıplar”la ilgili resimleriyle tanınan Hulusi Halit’in davetlisi olarak, “kayıp” yakını Andreas Sizinos’la birlikte, düzenlenen etkinliğe katılmıştı. Sergide Hulusi Halit’in resimlerinin yanısıra, Panikos Hrisantu’nun da fotoğrafları yer almış, serginin açılışına Yeşiller Eşbaşkanı Cem Özdemir de katılarak Kıbrıs sorununun artık miyadını doldurmuş olan bir sorun olduğunu söylemişti. Leyla Kıralp ve Andreas Sizinos sergide İki Toplumlu Kayıp Yakınları ve Katliam Kurbanları İnsiyatifi Birlikte Başarabiliriz örgütünü temsil etmişlerdi.

Almanya’nın Berlin kentinde 25 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirilen bu etkinliğe katılan bir Alman çevirmen, şimdi Leyla Kıralp’ın kitabını Almanca’ya çevirmiş bulunuyor. Şimdi kitabın Almancası’nın yayımlanabilmesi için girişimler yapılıyor.

 

 

 

 

 

 


 

 

***  Kiriakos Cambazis’ten yeni kitap:

 

“Kıbrıs siyasetinde milliyetçilik...”

 

Kıbrıslırum yazar Kiriakos Cambazis’in yeni kitabı Türkçe olarak Galeri Kültür Yayınları tarafından yayımlandı: “Kıbrıs siyasetinde milliyetçilik...”

Kiriakos Cambazis, aslen Afanyalı ve Kıbrıs’ın barışçıl geleceği ve adanın yeniden birleştirilmesi için yoğun çaba harcayanlardan...

Cambazis’in Türkçe olarak yayımlanmış iki kitabı daha bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1539 defa okunmuştur