1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Lefkoşa’daki "FETÖ-PYD" soruşturması sürüyor
Lefkoşa’daki "FETÖ-PYD" soruşturması sürüyor

Lefkoşa’daki "FETÖ-PYD" soruşturması sürüyor

Lefkoşa’da yasadışı cemiyete üye olmak iddiasıyla tutuklanan zanlı C.Ş. tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa’da yasadışı cemiyete üye olmak iddiasıyla tutuklanan zanlı C.Ş. tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Cemali Çiftçi, zanlı C.Ş’nin 16 Haziran 2020 tarihinde Göçmenköy’deki ikametgâhında yasadışı cemiyete üye olmak iddiasıyla evinde yapılan aramada 20 bin 600 Sterlin,5 bin ABD doları, 3 bin Euro ile birçok elektronik eşya ve cep telefonunun emare alındığını belirtti.

Polis, zanlının gönüllü ifade verdiğini, ifadede 3 kişinin adının geçtiğini ve FETÖ-PYD terör örgütüyle ilgili bağlarının olduğunun tespit edildiğini söyledi. Polis, elektronik eşyaların içinde FETÖ-PYD terör örgütü ve lideri Fetullah Gülen’le ilgili birçok resim ve övücü yazılar tespit edildiğini, bilgisayarın uzmanlara gönderildiğini söyledi.

Polis, zanlının bir yurdun satışından elde edilen parayı, örgütle bağlantılı bir kişiye teslim ettiğini mahkemeye aktardı. Polis, zanlının evinde FETÖ-PYD terör örgütüyle ilgili videolar izlediğinin belirlendiğini söyledi.

Çiftçi, aranan kişiler olduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1415 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler