1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kolonyal Mühendislik ve Taksim Tezi -1
Lefkoşa kültür sanata hasret kaldı

'Lefkoşa kültür sanata hasret kaldı'

Fellahoğlu, sayısız sanatçıya, yazara ve şaire ev sahipliği yapan Lefkoşa'da kültür sanatın kalbinin artık atmadığını söyleyerek, bu duruma çok yakında son vereceklerini kaydetti.

A+A-

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, kültür ve sanatın kalbinin attığı Lefkoşa'nın bugün içinde bulunduğu atıl durumun her alanda kendini gösterdiğini savunarak, "Kültür sanatta da durum aynıdır. Lefkoşa Kültür sanata hasret kaldı " dedi.

CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Fellahoğlu, sayısız sanatçıya, yazara ve şaire ev sahipliği yapan Lefkoşa'da kültür sanatın kalbinin artık atmadığını söyleyerek, bu duruma çok yakında son vereceklerini kaydetti.

Kadri Fellahoğlu, Başkent Lefkoşa'nın her alanda ciddi sorunları olduğuna işaret ederek, temizlik, sağlık, altyapı ve ulaşım gibi konularda yaşanan sıkıntıları çözmek için çalışırken, kültür sanatı da temel hizmetler arasında göreceklerini söyledi.

“MAĞUSA’NIN DENEYİM VE POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLECEK “

Fellahoğlu, sanat konusunda ülke çapında saygın bir yeri olan Gazimağusa'da incelemelerde bulundu.

Fellahoğlu, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ile kentteki kültür sanat altyapısı, yürüttükleri çalışmalar ve gelecekte birlikte ortaklaşa gerçekleştirebilecekleri projeler üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa için çalışırken Gazimağusa'nın deneyim ve potansiyelini değerlendireceklerini söyledi.

BAŞKENT TİYATRO PROJESİ

CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Fellahoğlu, Gazimağusa'da yapımı tamamlanarak hizmete açılan Kültür ve Kongre Merkezi'den çok etkilendiğine işaret ederek, Lefkoşa'da yapımı yılan hikayesine dönen Başkent Tiyatro Projesi'nin hala tamamlanmamış olmasının utanç verici olduğunu belirtti.

Lefkoşa Türk Belediyesi'ne yeniden kazandıracakları güvenle Başkent Tiyatro Projesi’ni de sonuçlandıracaklarını anlatan Kadri Fellahoğlu, "Lefkoşa her konuda olduğu gibi kültür sanatta da hak ettiği konuma ulaşacaktır" dedi.Bu haber toplam 1473 defa okunmuştur