LEFKE GAZİ LİSESİ İÇİN YEPYENİ PROJELER

LEFKE GAZİ LİSESİ İÇİN YEPYENİ PROJELER

Kısa bir süre önce “kayıt yapılmaması” endişesiyle kapanma noktasına gelerek kamuoyunda büyük yankı uyandıran Lefke Gazi Lisesi, Sivil Toplum Örgütleri’nin de desteğiyle eğitim yılana yeni plan ve programlarla başladı. 2011-2012 eğiti

A+A-

 

Kısa bir süre önce “kayıt yapılmaması” endişesiyle kapanma noktasına gelerek kamuoyunda büyük yankı uyandıran Lefke Gazi Lisesi, Sivil Toplum Örgütleri’nin de desteğiyle eğitim yılana yeni plan ve programlarla başladı. 2011-2012 eğitim yılı için sadece 25 öğrencinin kayıt yaptırması ve okulun kapanacağına dair duyulan endişenin ardından, okul yönetimi, okul aile birliği ve 12 sivil toplum örgütü üyesi dün bir araya gelerek yeni kararlar aldı.

Lefke Gazi Lisesi’nin sorunlarıyla ilgili yapılan özel toplantıda, Lefke çevresiyle ilgili de arzu edilen bilgiler paylaşıldı. Lefke Gazi Lisesi’nde gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgileri Lefke Gazi Lisesi Müdürü Kadir Dağcan, YENİDÜZEN’e anlattı.

 

HEDEF BAŞARIYI ARTIRMAK

Dağcan, bölgede bulunan 5 ilkokuldan mezun olan öğrencilerin sayısının 101 olduğunu, bu öğrencilerin 27 tanesinin özel okul ya da kolejleri kazanarak gittiğini belirterek, geriye kalan 79 öğrencinin ise Lefke Gazi Lisesi’ne kayıt yaptırması gerektiğini aktardı. Bu 79 öğrencinin 7 tanesinin ya özel okula gittiğini ya da asker çocuğu ise okul değiştirdiğini söyleyen Dağcan, tam olarak 72 öğrencinin Lefke Gazi Lisesi’ne kayıt yaptırdığını açıkladı. Buna bağlı olarak birçok hedefle yola çıktıklarını aktaran okul müdürü Dağcan, okuldaki başarıyı artırmak ve çocukların amaçladığı hedef doğrultusunda eğitim verip istedikleri mesleklere göre kolej, Fen Lisesi, BEAL ve üniversiteye hazırlamaya çalışacaklarını belirtti.

 

Lefke Gazi Lisesi'ndeki yeni projelerin tüm ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

Bu haber toplam 1193 defa okunmuştur