LAPTA ‘ATTI’, TATLISU ‘BAKTI’6-1

LAPTA ‘ATTI’, TATLISU ‘BAKTI’6-1

STAT: Lapta Şehit Kadir. HAKEMLER: Savaş Tilki *** Utku Hamacıoğlu** Serkan Kuşabbi**. GOLLER: Dk:15 Gökhan, dk:35 Salih, dk:43 Ahmet Coşkun, dk:48 ve dk:65 Dennis, dk:73 Bitta (Lapta); dk:87 Salih Atakara (Tatlısu). LAPTA – TATLISU: 6-1 K

A+A-

 

 

 

STAT: Lapta Şehit Kadir.

HAKEMLER: Savaş Tilki *** Utku Hamacıoğlu** Serkan Kuşabbi**.

GOLLER: Dk:15 Gökhan, dk:35 Salih, dk:43 Ahmet Coşkun, dk:48 ve dk:65 Dennis, dk:73 Bitta (Lapta); dk:87 Salih Atakara (Tatlısu).

 

LAPTA – TATLISU: 6-1

 

Kendi seyircisi önünde rakibi Tatlısu’yu 6-1 farklı bir skorla mağlup eden Lapta, 2011  - 2012 Futbol Sezonu’na lider başladı

Lapta Şehit Kadir Stadı’nda futbol severler 7 gol birden izleme olanağı buldu

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) düzenlediği 2011 - 2012 Futbol Sezonu’nun ilk haftasının ilk gününde oynanan karşılaşmalardan biri de Lapta - Tatlısu karşılaşması oldu. Karşılaşmayı Lapta 6-1 kazandı.

Hatırı sayılır seyirci kitlesinin izlediği, temposu düşük karşılaşmada, dağınık bir futbol sergileyen Tatlısu karşısında ev sahibi Lapta üstünlüğü vardı.

15’inci dakikada, ceza sahasının dışında topla buluşan Gökhan güzel bir vuruşla topu kalecinin uzanamayacağı yerden ağlara yolladı, Lapta:1 - Tatlısu:0.

35’inci dakikada, soldan gelişen Lapta atağında yapılan ortayı iyi takip eden Salih, şık bir kafa vuruşuyla topu ağlara gönderdi, Lapta:2 - Tatlısu:0.

40’ıncı dakikada, ender gelişen Tatlısu ataklarından birinde Morris’e yapılan hareketi Orta Hakem Savaş Tilki penaltı olarak cezalandırdı. Penaltı atışını yine Morris kullandı, ancak kale direğine vuran top dışarı gitti.

43’üncü dakikada, Ozanköy’den Ahmet Coşkun kendi çabalarıyla ceza sahasına girdi ve güzel bir vuruşla topu dışarı gönderdi, Lapta:3 - Tatlısu:0.

Karşılaşmanın ilk yarısı ev sahibi Lapta’nın 3-0’lık üstünlüğünde kapandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf yine ev sahibi Lapta oldu.

48’inci dakikada, kaleci ile karşı karşıya kalan Dennis’in sert şutunda top Kaleci Mehmetemin’in bacakları arasından geçerek ağlarla kucaklaştı, Lapta:4 - Tatlısu:0.

65’inci dakikada, Ahmet Coşkun’un soldan ceza alanına gönderdiği topla buluşan Dennis, sert ve düzgün bir vuruşla topu 90 diye tabir edilen yerden ağlara gönderdi, Lapta:5 - Tatlısu:0.

73’üncü dakikada, Osman’ın Çağlara yaptığı hareketi Orta Hakem savaş Tilki penaltı olarak cezalandırdı, penaltı atışını Bitta gole çevirdi, Lapta:6 - Tatlısu:0.

87’inci dakikada, gelişen Tatlısu atağında kaleci ile karşı karşıya kalan Salih Atakara topa ağlara gönderdi ve Tatlısu’nun şeref golünü kaydetti, Lapta:6 - Tatlısu:1.

Karşılaşma 6-1’lik Lapta galibiyeti ile tamamlandı ve kırmızı yeşilli ekip 2011 - 2012 Futbol Sezonu’nun ilk lideri oldu.

Genç takımlar karşılaşmasını da ev sahibi Lapta gençleri 6-2 kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur