1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kurultay istihdamları yargıda
Kurultay istihdamları yargıda

Kurultay istihdamları yargıda

Toplarlanıyoruz Hareketi UBP Kurultayı öncesi yapılan istihramnlarla ilgili dava açtı

A+A-

“Toparlanıyoruz Hareketi” olarak faaliyet gösteren, Temiz Toplum Derneği’nin, UBP kurultayı öncesinde yapılan istihdam nedeniyle hükümet aleyhine dün Yüksek İdare Mahkemesi’nde dava açtığı belirtildi.
Toparlanıyoruz Hareketi Lideri Doç. Dr. Kudret Özersay yaptığı açıklamada, “Bugünden itibaren hükümet tarafından partizanca ve hukuka aykırı şekilde yapılan istihdamlar resmen mahkemelik olmuştur, hükümeti dava ettik” dedi.
Toparlanıyoruz Hareketi’nden yapılan açıklamaya göre, “Kamu Görevlileri Yasası’nda şartlar açık olmasına rağmen hükümet bir yandan Personel Dairesi’nde işsiz olarak kaydı bulunan şahısların meşru menfaatini göz ardı ederek, diğer yandansa o dönemde zaten özel sektörde bir işi bulunan şahısları, herhangi bir sınav yapmaksızın ve münhal açmaksızın işe alarak hukuka aykırı davranmıştır” iddiasında bulunan Özersay, Toparlanıyoruz Hareketi’nin bu konudaki mücadelesini sürdürmekte kararlı olduğunu belirtti.
“Toparlanıyoruz Hareketi sadece belirli kesimlerin ya da bir partinin rozetini taşıdıkları için ayrıcalıklı muamele görenlerin değil, Halkın genelinin yararını savunduğu için bu türden istihdamlara karşı hukuk yoluyla mücadele etmekte kararlıdır” ifadeleri yer veren Özersay, davadan umutlu olduklarını belirtti.TAK

Bu haber toplam 2269 defa okunmuştur