KÜÇÜKTEN MAAŞ AÇIKLAMASI

KÜÇÜK'TEN MAAŞ AÇIKLAMASI

Başbakan İrsen Küçük, maaş, maaş nitelikli ödemeler ve doğrudan gelir desteği ödemeleriyle ilgili yorumlar üzerine açıklama yaptı. Başbakan Küçük, yazılı açıklamasında şöyle dedi: “Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararla ağırlıklı olarak gıda

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, maaş, maaş nitelikli ödemeler ve doğrudan gelir desteği ödemeleriyle ilgili yorumlar üzerine açıklama yaptı.

Başbakan Küçük, yazılı açıklamasında şöyle dedi:

“Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararla ağırlıklı olarak gıda ürünlerinin fonlarında yapmış olduğu sıfırlama ve indirimler piyasada gıda ürünlerinin fiyatlarında düşüşler yaşanmasına neden olmuş ve bu durum kamuoyunda büyük memnuniyet yaratmıştır.

Bayram öncesinde yapılan maaş ve bayramlık gibi maaş nitelikli ödemeler ve bunun yanında doğrudan gelir desteği ödemeleri ile birlikte, piyasaya 180,000,000 Türk Lirası’nın girmesi ile çarşıda büyük hareketlilik yaşanmıştır. Bayram süresince bu hareketliliğin daha da artması beklenmektedir.

Önümüzdeki hafta bayram tatilinden nedeniyle tahsilatlarda beklenen miktarın gerçekleştirilemeyeceğinden dolayı, ihtiyaç duyulan miktar, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası'ndan kredi olarak kullanılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası'ndan kredi  kullanmak için başlatılan girişimlerin süratlendirilmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti hükümet yetkilileri nezdindeki girişimler ve alınan desteğin kamuoyu ile paylaşılması, bazı basın yayın organlarında anlamını aşan yorumlara neden olmuştur. Bu vesileyle,  bu konuya açıklık getirerek kamuoyu ile paylaşmak isterim.”

 

 

 

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur