KÜÇÜKTEN MAAŞ AÇIKLAMASI

KÜÇÜK'TEN MAAŞ AÇIKLAMASI

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek ile Kıbrıs işlerinden de sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın eylül başında KKTC’ye geleceğini bildirdi. BRT’nin haberine göre Başbakan Küçük, maaşların bayram

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek ile Kıbrıs işlerinden de sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın eylül başında KKTC’ye geleceğini bildirdi.

BRT’nin haberine göre Başbakan Küçük, maaşların bayram öncesinde gününde ödeneceğini, diğer ödemelerin de bayram tatili öncesinde yapılacağını da açıkladı.

Ağustos ayı içerisinde maaş ve bayramlıkların yanı sıra bir çok sektöre yönelik ödeme yapılacağını, ancak uzun Ramazan Bayramı tatili nedeniyle tahsilatta zorluk yaşanacağını ifade eden Küçük, şöyle konuştu:

“Ankara ile yaptığım bir telefon görüşmesi sonrasında bu açığın kapatılması yönünde Anavatan Türkiye’den bize destek sözü aldım. Tüm ödemeler ve maaşlar gününde ve bayramdan önce yapılacaktır. Bundan dolayı Anavatan Türkiye’ye teşekkür ediyorum.”

Yatırım yapmadan o ülkenin kalkınması ve yaşam kalitesinin yükselmesinin mümkün olmadığına işaret eden Başbakan Küçük, Türkiye’nin de katkılarıyla 2012-2014 yıllarını kapsayan yeni yatırımlar planladıklarını söyledi.

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek ile Kıbrıs işlerinden de sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın bayramdan sonra KKTC’ye geleceğini de bildirdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1493 defa okunmuştur