KÜÇÜKTAN AÇIKLAMA

KÜÇÜK'TAN AÇIKLAMA

Başbakan İrsen Küçük, Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması’nın Cumhuriyet Meclisi Hukuk ve Siyasi İşleri Komitesi’ndeki görüşmesini, parti liderleriyle bir araya gelmek amacıyla ertelettiğini belirtti. Başbakan Küçük, bir kabulünde gazetecil

A+A-

 

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması’nın Cumhuriyet Meclisi Hukuk ve Siyasi İşleri Komitesi’ndeki görüşmesini, parti liderleriyle bir araya gelmek amacıyla ertelettiğini belirtti.

Başbakan Küçük, bir kabulünde gazetecilerin sorusu üzerine, komite çalışmasının kendisinin rica üzerine ileriki bir tarihe ertelendiğini söyledi.

Küçük, “Amacım parti liderleriyle bir araya gelmek ve o zamanı kazanmaktır. Dolayısıyla bu temasları yapacağım, ondan sonra gereği ne ise yapılacaktır” dedi.

Başbakan Küçük, CTP ve TDP’nin anlaşamaya ret oyu vereceğinin anımsatılması üzerine, 2 muhalefet partisinin yetkili organlarının aldığı karara saygısı olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı’nın çağrısıyla mecliste temsil edilen siyasi parti liderleriyle yaptığı toplantıda anlaşmanın özellikle içeriği konusunu ele aldıklarını kaydeden Küçük, “Tabi ki müzakere edeceğiz, tartışacağız ama değişiklik olmaması gerektiği üzerinde durmuştum” dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında New-York’ta imzalanan Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması’nın yürürlüğe girmesi için iki ülkenin meclislerinde onaylanması gerekiyor.

Cumhuriyet Meclisi’nde yapılacak oylama öncesinde anlaşmanın dün toplanacak Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi’nde görüşüleceği ve ivedilikle genel kurul gündemine gireceği açıklanmış, ancak komitenin toplantısı ertelenmişti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1185 defa okunmuştur