KTÖS OKULLARDA MÜCADELE BAŞLATTI

KTÖS OKULLARDA MÜCADELE BAŞLATTI

KTÖS, Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün, dün bir televizyon kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. KTÖS'ün, “Tam gün eğitim sloganları atan Sayın Dürüst, çocuklarımızın eğitimi üzerinden siyaset yapmaya devam etmektedi

A+A-

KTÖS, Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün, dün bir televizyon kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

KTÖS'ün, “Tam gün eğitim sloganları atan Sayın Dürüst, çocuklarımızın eğitimi üzerinden siyaset yapmaya devam etmektedir”, denilen açıklamasında, Esentepe İlkokulu’nda “mücadele” kararı aldığını açıklandı, basın bildirisinin tam metni şöyle;

 

“Ülkeyi ateş yumağına çeviren işbirlikçi UBP Hükümeti’nin Eğitim Bakanı Sayın Dürüst, yaptığı açıklamalarıyla şova devam etmektedir.

   Sayın Dürüst, okullarımızda öğretmen eksikliğinin devam ettiği bugünlerde, “eğitimde birçok sorunu hallettik, hedefimiz tam gün eğitim” diyebilmekte ve gerçekleri gizleyebilmektedir. Devlet okullarında eğitim ve öğretimin tehlike saçan inşaatlar altında devam ettiği, kitapların para ile satıldığı, okul altyapı yetersizliklerinden dolayı tam randımanlı aktivitelerin yapılmadığı gün gibi ortada iken, tam gün eğitim sloganları atan Sayın Dürüst, çocuklarımızın eğitimi üzerinden siyaset yapmaya devam etmektedir.

   Birçok okulumuzda eğitim-öğretim yılı öncesi başgösteren öğretmen eksikliklerinin bugün itibarıyla henüz çözümlenmemiş olması, Eğitim Bakanlığı’nın beceriksiz ve günü birlik politikalarının sonucudur. Eksik öğretmeni bulunan okullarımıza geçici öğretmen görevlendirilmesi için yetki alınmasına rağmen, öğretmenlerin okullara gönderilmemesi, partizanlığın bir göstergesidir.

   Ülkeyi yönettiğini iddia eden UBP hükümetinin Eğitim Bakanlığı, yetkiler alınmasına rağmen, geçici öğretmenleri belirleyememekle, parti rozetine göre atama yapacağının mesajını vermektedir. Eğitim Bakanlığı’nın bu tavrı, atamaları siyasi temel üzerine kurduğunu ve “partiliyi memnun etme”, “partili olana görev verme” anlayışıyla hareket ettiğinin göstergesidir.

      Geldiğimiz noktada birçok okulumuz ve öğrencilerimiz öğretmensizdir. Verdikleri sözleri tutmayan, aldıkları yetkileri adam kayırmacılığı, partizanlık uğruna kullanmakta geciktiren, Eğitim Bakanlığı’nın bu tavrını protesto ediyoruz.

    Konu ile ilgili olarak yapmış olduğumuz tüm uyarılara kulak tıkayanlara, çocuklarımızı öğretmensiz bırakanlara karşı mücadelemiz, Esentepe İlkokulu’ndan başlamıştır.

   Eğitim Bakanlığı’na 6 Ekim Perşembe sabahına kadar süre tanıyoruz. Bu tarihe dek öğretmen eksikliklerinin giderilmemesi halinde, Esentepe İlkokulu’na ilaveten, öğretmen eksikliği bulunan Çağlayan, 23 Nisan, Şht Ertuğrul, 9 Eylül, Şht Osman Ahmet, Haspolat, Dikmen, Kurtuluş, Lapta Anaokulu, Çamlıbel, Bostan Fikri Karayel, Yedikonuk, Polatpaşa, Vadili, Tatlısu ve Arabahmet İlkokulları’mızda da eylem sürecine gireceğimizi ve mücadelemizi artarak devam ettireceğimizi kamuoyunun bilgisine getiririz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1213 defa okunmuştur