KTAMSDAN EYLEM

KTAMS'DAN EYLEM

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, KTAMS Yönetim Kurulu üyesi ve Lefkoşa Bölge Sorumlusu Serman Yiğit’in Çalışma Dairesi çatısına kurulan baz istasyonu ile ilgili olarak duyarlı davranması ve diğer çalışanları harekete geçirmesinden bazı çevreler

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, KTAMS Yönetim Kurulu üyesi ve Lefkoşa Bölge Sorumlusu Serman Yiğit’in Çalışma Dairesi çatısına kurulan baz istasyonu ile ilgili olarak duyarlı davranması ve diğer çalışanları harekete geçirmesinden bazı çevrelerin rahatsız olduğunu, bunun neticesinde Lefkoşa Sosyal Hizmetler Dairesi’nden Akdoğan’a sürüldüğünü savundu.

KTAMS, bu konuda tüm yasal hakların kullanılacağını ve gerekli demokratik mücadelenin verileceğini vurguladı.

KTAMS’tan bir grup, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne giderek konuyla ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı. KTAMS’ın eylemine, bazı sendikaların yetkilileri de katılıp destek verdi.

Açıklamada, “Bu konu ile ilgili KTAMS, özelde yönetim kurulu üyemiz Serman Yiğit’e ve genelde sendikamız KTAMS’a karşı yapılan yıpratma hareketi karşısında sessiz kalmayacaktır. Bu konuda yasal tüm haklarımızı kullanarak anayasal hak olan demokratik bütün mücadele yöntemlerini çekinmeden kullanacağımızı belirtmek istiyoruz” denildi.

KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal’ın imzasını taşıyan basın açıklamasında, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Dairelerinin çatısına kurulan baz istasyonu ile ilgili olarak sendikanın çalışanlarla birlikte ortaya koyduğu kararlı karşı duruş sayesinde Çalışma Bakanlığı’nın harekete geçtiği; insan sağlığına zararlı olduğu bilinen bu baz istasyonunun faaliyeti durdurulduğu hatırlatıldı. Açıklamada henüz söz konusu baz istasyonunun kurulmuş olduğu yerden sökülüp çıkarılmadığı da belirtildi.

“SERMAN YİĞİT ATANDIĞI İLK GÖREV YERİ OLAN AKDOĞAN’A GÖNDERİLDİ”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Sosyal Hizmet Memuru Serman Yiğit’in hizmetlerin aksatılmadan yürütülebilmesi ve yaşanan personel sıkıntısının çözüme kavuşturulması amacıyla, Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından atandığı ilk görev yeri olan Akdoğan Sosyal Hizmetler Bürosu’na gönderildiğini açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1151 defa okunmuştur