KRİTER PUAN ŞAŞKINLIĞI

KRİTER PUAN ŞAŞKINLIĞI

Geçtiğimiz hafta yapılan “İlkokul Müdürü ve İlkokul Müdür Muavini sınavları”yla ilgili “partizanlık” iddiaları ortaya atıldı. Öğretmen camiası arasında dolaşan iddialara göre; “Kriter puanı yüksek olanlar sınavda başarısız o

A+A-

 

Geçtiğimiz hafta yapılan “İlkokul Müdürü ve İlkokul Müdür Muavini sınavları”yla ilgili “partizanlık” iddiaları ortaya atıldı. Öğretmen camiası arasında dolaşan iddialara göre; “Kriter puanı yüksek olanlar sınavda başarısız oldu. Örneğin, kriter puanlamasında ilk üçte yer alanlar sınavda ilk 20’ye giremedi... Sınav bu kadar zorken kriter puanı yüksek olanlar bile başarısız olmuşken  ilk 20’ye giren UBP’ye yakın kişiler nasıl başarılı oldu?” Bu iddia ortalığı karıştırdı!

 

Sınav sonucunda ilkokulara yeni atan müdürler ve müdür mauvinlerinin iktidardaki Ulusal Birlik Partisi’ne (UBP) yakın isimlerin olduğu öne sürüldü. Özellikle öğretmen camiası arasında dolaşan ve büyük rahatsızlığa neden olan partizanlık yapıldığına ilişkin iddialar dün doruğa çıktı.

 

 Örneğin “müdür” olarak sınavı kazananlar arasında  UBP Geçitkale Örgüt Başkanı’nın oğlu Tolga Küçüker, Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emirkanı’nın eşi Feray Konti, UBP hükümetleri döneminde yıllarca İlköğretim Dairesi Müdürlüğü yapan Ali Sami Ünsaldı’nın kızı Selda Ünsaldı, babası Geçitkale UBP örgüt yöneticilerinden olan Aşkın Doygunel yer alıyor.

 

Haberin ayrıntıları ve listedeki diğer isimler bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1849 defa okunmuştur