KOTAK UĞURLANDI

KOTAK UĞURLANDI

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucunda önceki gün hayatını kaybeden İsmet Kotak için bugün BRTK ve mecliste tören düzenlendi

A+A-

 

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucunda önceki gün hayatını kaybeden Gazeteci-Yazar, eski bakan ve milletvekillerinden İsmet Kotak için bugün bir dönem Müdürlük yaptığı Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda tören düzenlendi.

BRTK’da saat 10.00’da başlayan törene, Kotak’ın eşi, çocukları, ailesi yanında, Maliye Bakanı Ersin Tatar, bazı milletvekilleri, BRTK Müdürü Özer Kanlı, BRTK çalışanları, eski müdürler, çok sayıda gazeteci ve sevenleri katıldı.

BRTK girişine getirilen Kotak’ın tabutu başında gerçekleştirilen törende, Kotak anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Kotak’ın özgeçmişinin okunduğu törende, BRTK tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi sunuldu.

Törende, TC Basın Konseyi Vakıf Başkanı Tamer Atabarut ve BRTK Müdürü Özer Kanlı törende birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından tören, katılımcıların saygı geçişi ve Kotak’ın tabutuna çiçek bırakmalarıyla son buldu.

BRTK’deki törenin ardından, Kotak için bugün Cumhuriyet Meclisi önünde de tören düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Anamuhalefet CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bazı bakanlar, Sayıştay Başkanı Osman Korhan, siyasi parti başkan ve temsilcileri, milletvekilleri, eski bakan ve milletvekilleri, sivil toplum örgütü temsilciler, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan tören, İsmet Kotak’ın özgeçmişinin okunmasıyla devam etti. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer’in konuşmasının ardından saygı geçişinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 895 defa okunmuştur