1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MAKİNENİN FAZLA ÖNEMİ YOK, HER ŞEY GÖZDE BİTER'
‘Köpeklik yaparsınız’

‘Köpeklik yaparsınız’

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile Maliye Bakanı Ersin Tatar arasında yaşanan söz düellosunun ardından bu kez iki UBP’li belediye başkanı karşı karşıya geldi. Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile İskele Belediye Başkanı

A+A-

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları  ile Maliye Bakanı Ersin Tatar arasında yaşanan söz düellosunun ardından bu kez iki UBP’li belediye başkanı karşı karşıya geldi.

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile İskele Belediye Başkanı Halil Orun arasında bel altı yaşanan tartışma gündeme damgasını vurdu.

Güvenilir kaynakların iddialarına göre, İçişleri Bakanlığı’ndaki tartışma şöyle gelişti:

Önceki gün ‘nüfus sayımı’ için İçişleri Bakanlığı’nın çağrısı ile tüm belediye başkanları toplantıya çağrıldı.

 Bunun öncesinde ise Bulutoğluları, Maliye Bakanı Ersin Tatar’a cephe almak ve Tatar’ı protesto etmek için belediye başkanlarına toplantı çağrısında bulundu, birkaç belediye başkanı haricinde toplantıya giden olmadı.

Bu duruma sinirlenen Bulutoğluları, İçişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantıya sinir küpü halinde geldi, Maliye Bakanı Ersin Tatar’a sövdü saydı. 40 kişinin hayretle izlediği bu durum daha sonra iki belediye başkanının bel altı sövmelerine kadar dayandı.

Bulutoğluları’nın, Tatar’a karşı, “Rezil adam, seni bu bakanlıktan alacayız” gibi çıkışlarına İskele Belediye Başkanı Halil Orun’un, “Kes be sesini bu partiye dışarıdan geldin zaten” cevabını verince tansiyon bir anda yükseldi.

Bu söyleme kayıtsız kalmayan Bulutoğluları, “Yürü git işine siz köpeklik yaparsınız” deyince, Orun, “Köpek sensin” dedi. Karşılıklı süren tartışma Bulutoğluları  ve Orun’u az daha yumruk yumruğa getiriyordu ki araya İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu girdi. Orun’u, odadan uzaklaştıran Çavuşoğlu, iki belediye başkanı arasında yaşanan kavganın daha da büyümesini önledi.

İçişleri Bakanı, müsteşar, müdür, belediye başkanları ve kaymakamın da aralarında bulunduğu yaklaşık 40 kişi önünde yaşanan kavga kulislerde dün günboyu konuşuldu.

 

“SİNİRDEN SÖYLEMİŞ OLABİLİRİM…”

Bulutoğluları ise tartışmayı doğruladı, ancak karşılıklı ‘köpek’ lafının söylenmediğini belirtti. Bulutoğluları, “Beyarmudu Belediye Başkanı ile buluşacaktık, bekledim, gelmedi. Toplantıda görünce kendini, ‘Ne be gelmedin Tatar’ın yağcılığını mı yapan diye incittim’ dedim. O sırada Orun söze girdi. Ama köpek demedim. Daha sonra köpek dedim diye söylerler. Bilmem… Sinirden söylemiş olabilirim” dedi. 


 

Bu haber toplam 1363 defa okunmuştur