1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. KOOP-SÜT'de YENİ DÖNEM
KOOP-SÜTde YENİ DÖNEM

KOOP-SÜT'de YENİ DÖNEM

Koop-Süt ürünlerde çeşitliliğe gidileceğini söyleyen Naimoğulları, piyasadaki ürünlerin fiyatlarının da indirim yapılacağını açıkladı.

A+A-

Koop-Süt Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Naimoğulları:“ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINDAN KESİLDİ, AMA FİYATLAR DÜŞÜRÜLDÜ”Kooperatif Süt Endüstrisi (Koop-Süt) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Naimoğulları, Koop-Süt’ün yeniden yapılandırılarak başarıyla ileriye taşındığını dile getirdi. Kooperatif Görevlileri Sendikası (Koop-Sen) ile yeni toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını söyleyen Naimoğulları, sözleşmenin imzalanmasında gecikme yaşandığı için Koop-Süt çalışanlarının Ocak ayı maaşlarının dün ödenebildiğini açıkladı. Eski yönetimin çalışanlara 13. Maaş dahi vermediğini ama yeni yönetim kurulunun aldığı kararla 13. Maaşın da ödendiğini söyleyen Mustafa Naimoğuları, Şubat ayı maaşlarının da gününde ödeneceğini aktardı. Koop-Süt ürünlerde çeşitliliğe gidileceğini söyleyen Naimoğulları, piyasadaki ürünlerin fiyatlarının da indirim yapılacağını açıkladı.“TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YENİLENDİ”

14 Ocak günü yeni yönetim kurulunun görevi devir aldığını, kurumun borçlarının hesaplanarak yeni yapılandırılmaya gidildiğini belirten Mustafa Naimoğulları, kurumun 11 milyon TL’lik borcunu, 10 yıla bölerek ödeneceğini aktardı. Sendika ile yeni toplu iş sözleşmesi yapılması için bir süre beklenildiğini bu nedenle çalışanların Ocak ayı maaşlarının ödenmesinde gecikme yaşandığını aktaran Naimoğulları, önceki akşam toplu iş sözleşmesinin imzalanarak dün çalışanların Ocak ayı maaşlarının yatırıldığını aktardı.“SİYASİLER BATIRDI BİZ TOPARLIYORUZ”

Koop-Süt Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Naimoğulları, “Koop-Süt içinde bazı değişiklikler yaptık. Duvara toslamış bir kurumu alarak toparlamaya çalışıyoruz. Özellikle çalışanların maaşlarında kesinti yaptık. Bin 800 ila 2 bin 500 TL arasında maaş alanlardan % 10, 3 Bin ila 5 Bin arasında maaş alanlardan % 15, 5 bin ila 10 Bin arası maaş alanlardan % 20 maaş kesintisi yaptık. Buna sendikada evet dedi. Yönetim Kurulu da sendika da çalışanlar da bu kurumu el ele yürütebileceğimizin farkındadır. Kooperatifler, hayvancılar ve çalışanlar birlikte mücadele vereceğiz. Koop-Süt’ü siyasetçiler batırdı biz özveriyle çalışarak siyasetçilerin kullanmasına izin veremeyerek kurumu başarıya taşıyacağız” dedi.ÜRÜNLER ÇEŞİTLENDİRİLECEK

Koop-Süt ürünlerinde fiyatların aşağıya çekileceğini, ürünlerin çeşitlendirileceğini söyleyen Naimoğulları, “hellimin fiyatını 2 TL düşürdük, bazı ürünlerde de indirime gideceğiz. Paz şansımızı artırdık birçok bağlantı kurduk. Ürün satışlarımız artmıştır. Doğru olan neyse onu yapacağız” dedi.

Bu haber toplam 2209 defa okunmuştur