KIZILDERE: HAKEMLER BİZİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

KIZILDERE: HAKEMLER BİZİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

Telsim İkinci Lig Batı Grubu ekiplerinden Doğancı Kulübü, 4. haftada oynadığı Değirmenlik maçında hakemin 2 puanlarını çaldığını iddia ederek, sezon başından beri kendi aleyhlerine verilen kararlar nedeniyle birçok puan kaybettiklerini ve bundan sonraki m

A+A-

 

 

 

Telsim İkinci Lig Batı Grubu ekiplerinden Doğancı Kulübü, 4. haftada oynadığı Değirmenlik maçında hakemin 2 puanlarını çaldığını iddia ederek, sezon başından beri kendi aleyhlerine verilen kararlar nedeniyle birçok puan kaybettiklerini ve bundan sonraki maçlarda hakemlerin daha dikkatli olmasını istedi.

Doğan Kulübü Başkanı Barış Kızıldere, genç yaşına rağmen başkanlığına soyunduğunu kulübünün, hakkının yendiğini ve artık bir açıklama yapma gereğini duyduğunu ifade ederek, “Bu sezon başından beri hakemler emeğimizi ve alın terimizi çalıyor” dedi.

Ağırdağ ve Yalova maçlarında hakem aleyhlerine yapılan hatalardan da bahseden Kızıldere, son olarak Değirmenlik maçında 1-0 önde götürdükleri maçta hakemin peş peşe iki hata yapıp 2 puan kaybetmelerine neden olduğunu vurguladı. Hakemin maç sonunda hatasını kabul ettiğini kendilerine ifade ettiğini söyleyen Kızıldere, maçın gözlemcisinin ise bu olayı raporunda belirtmediğini kaydetti.

Hiçbir kulüple problemlerinin olmadığının altını çizen Doğancı Başkanı Barış Kızıldere, Merkez Hakem Kurulu’na da artık güvenlerinin kalmadığını belirterek, hakemlerden tek isteklerinin ‘adil yönetim’ olduğunu vurguladı.

 

“RESMEN SKANDALA İMZA ATTILAR”

 

Doğancı Başkanı Kızılere, Değirmenlik maçını 1-0 önde götürdükleri esnada hakem hatası nedeniyle kalelerinde gördükleri golü şöyle anlattı:

“Karşılaşmada 1-0 öndeyken taç çizgisi üzerinde olan topun dışarı çıktığı gerekçesi ile maçın hakemi Abdullah Adem düdüğünü çalarak taç kararı verdi. Yardımcısı ise topun oyun alanında olduğunu ve oyunun devam etmesi gerektiğini hakeme yaptığı el işaretiyle gösterdi. Çaldığı düdükle tüm oyuncuların oyunu bırakmasına neden olan hakem de yardımcısının uyarısı üzerine oyunu düdük çalmamış gibi devam ettirdi. Bu sırada Değirmenlikli futbolcular önünde bulunan topu hemen kullanarak uzun topla bariz şekilde 6-7 metre ofsaytta bulunan oyuncularına aktardı ve golü kalemizde gördük. Hakem maç sonrasında soyunma odasına giderken ben ve bazı yöneticilerimiz kendisine itiraz ettik, hakem de bunun üzerine maçtaki hatasını kabul ettiğini bizlere söyledi. Kendisine itiraz edilen olayın kahramanı bir diğer isim olan yardımcı hakem de bu itirazlara tepkisiz kaldı.”

 

“ALİ ÖZER, TARAFTAR TEPKİSİNE ‘DİL’ ÇIKARDI”

 

Başkan Kızıldere, ikinci haftada sahalarında oynadıkları Ağırdağ maçını yöneten hakem Ali Özer’in de aleyhlerine çaldığı düdükler sonrası kendisine tepki gösteren taraftarlara da dil çıkararak tepki gösterdiğini iddia etti. Hak etmedikleri şekilde puanlarının çalındığına vurgu yapan Kızıldere, hakemlerden lehlerine bir karar vermelerini beklemediklerini, yalnızca adil yönetim istediklerini belirterek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur