KİTAP FUARI BAŞLIYOR

KİTAP FUARI BAŞLIYOR

Işık Kitabevi 24. Kitap Fuarı, 4 Eylül Pazar günü açılacak. Tüm etkinlikler Kızılbaş’ta bulunan Gençlik Merkezi’nde saat 20.30’da başlayacak

A+A-

Işık Kitabevi 24. Kitap Fuarı, 4 Eylül Pazar günü açılacak.

 

Yıl içerisinde toplumu derinden sarsan ve toplum gündemine giren, iradeye, kurumlara ve kimliğe yönelik yeniden yapılanma adına geliştirilen politikalardan hareketle, “ ‘Biz’ Olmak” temasıyla açılacak fuar, 15 Eylül Perşembe gününe kadar sürecek.

 

Gençlik Merkezi’nde fuarla ilgili basın toplantısında konuşan Işık Kitabevi sahibi Nahide Merlen, bu yıl müzikten edebiyata, siyasetten, Kıbrıs Türk mutfağına, entelektüel yaşama kadar birçok alanda yaşama dair ne varsa ortaya serileceğini dile getirdi.

 

Merlen, bu yıl fuarda yaşamdaki duruşu ve üretkenliği, aynı zamanda kültürel yaşama ve topluma verdiği katkıyla öne çıkan Mustafa Akıncı’ya onur ödülü verileceğini açıkladı.

 

Bu yıl fuar programında Türkiye’den sosyolog araştırmacı yazar Ruşen Çakır, edebiyat alanından yazarlar Murat Uyurkulak ve Müge İplikçi de konuk olarak yer alacak.

 

Fuar bünyesinde Gençlik Merkezi, Gazeteciler Birliği ve Basın - Sen’in düzenleyeceği geceler de olacak. Gençlik Merkezi’nin düzenleyeceği gecede katılımcılar Kıbrıs yemeklerini tatma imkanı da bulacak.

 

PROGRAM

 

4 Eylül Pazar günü kokteylli ve Gommalar Müzik Grubu’nun müzikleri eşliğindeki açılışta yazarlar isteyen okurlara kitaplarını imzalayacak.

 

5 Eylül Pazartesi “Kurumlarımız ve Biz Paneli” Umut Bozkurt, Tuğrul İlter, Erdal Güryay ve Fatma Güven’in katılımıyla gerçekleştirilecek.

 

6 Eylül Salı günü “Türkiye’de Demokratik Açılım Bitiyor Mu?” isimli söyleşide konuk yazar Ruşen Çakır yer alacak.

 

7 Eylül Çarşamba konuk yazar Müge İplikçi’nin “Keşke Bir Ada Olabilsek” söyleşisi yapılacak.

 

8 Eylül Perşembe “Hangi Biz” panelinde Niyazi Kızılkürek, Yusuf Suiçmez ve Reşat Şaban yer alacak.

 

9 Eylül Cuma “Kurumlarımız ve Biz - 2” paneli Tuluy Kalyoncu, Bahadır Mahmutoğlu, Aslan Bıçaklı ve Cengiz Alp’in katılımıyla gerçekleşecek.

 

10 Eylül Cumartesi Gürgenç Korkmazel ve İ. Bulut Ünvan “Edebiyatımız Nereden Nereye” paneline katılacak.

 

11 Eylül Pazar “Bize Ne Oldu Böyle” paneline konuşmacı olarak Umut Özkaleli, Turgut Denizli, Faika Paşa ve Mehmet Ekin Vaiz.

 

12 Eylül Pazartesi konuk yazar Murat Uyurkulak’ın söyleşi yer alacak.

 

13 Eylül Salı günü Ersen Sururi ve Zeliş'in müzik dinletisinin ardından saat 21.30’da Zekai Altan ve Aysel Bodi’nin “Süreç İçinde Kıbrıs Mutfağı” paneli yer alacak.

 

14 Eylül Çarşamba Gazeteciler Birliği’nin “Gazeteci Gözüyle Kıbrıs ve Sahiplenmek” paneli,

 

15 Eylül Perşembe ise Işık Kitabevi Onur Ödülü’nün Mustafa Akıncı’ya verilmesi ve hayatıyla ilgili sinevizyon gösterimi yapılacak, ardından saat 21.30'da "Basın - Sen Gecesi" yer alacak.

 

Tüm etkinlikler Kızılbaş’ta bulunan Gençlik Merkezi’nde saat 20.30’da başlayacak.

 

Hafta içi ve Cumartesi 09.30 - 13.00 ve 17.00 - 24.00 saatleri arası, Pazar ise 17.00 - 24.00 arası kitap satışı yapılacak ve fuar süresince kitaplar % 10 indirimli olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur