KİŞMİR, AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

KİŞMİR, AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Euro Tour müsabakalarının 10. ayağında 441 sporcu arasında ikinciliği elde eden Eser Kişmir, kupasını Hava Sporları Federasyonu Başkanı Serdar Turganer’e hediye etti Hava Sporları Federasyonu’nun başarılı model uçak pilotlarından Eser Kişm

A+A-

 

 

 

 

Euro Tour müsabakalarının 10. ayağında 441 sporcu arasında ikinciliği elde eden Eser Kişmir, kupasını Hava Sporları Federasyonu Başkanı Serdar Turganer’e hediye etti

 

Hava Sporları Federasyonu’nun başarılı model uçak pilotlarından Eser Kişmir, Euro Tour müsabakalarında elde ettiği ikincilik kupasını, federasyon başkanı Serdar Turganer’e hediye etti.

Eser Kişmir geçtiğimiz ay içinde Türkiye Milli Takımı ile katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda İşadamı Mustafa Koç’un da aralarında bulunduğu Türkiye Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonluğu’nu kazanmıştı.

Eser Kişmir Euro Tour müsabakalarında ise ikinci gelerek kupa aldı.

15 ayaktan oluşan Euro Tour müsabakalarının 10. ayağına katılan Eser Kişmir 441 sporcu arasından ikinci gelerek büyük bir başarıya imza attı.

Konuyla ilgili olarak konuşan Eser Kişmir Euro Tour müsabakalarının 15 farklı ülkede ve farklı iklim şartlarında yapıldığını belirterek, “Ben bu yarışmalara KKTC olarak katıldım ve ülkemi orada ‘TRNC’ olarak temsil ettim. Aldığım başarılarla ülkemin adını da duyurdum. Birçok kişi ‘bu kim’ diye ülkemi internetten araştırdı. Gelip benimle sohbet etti. Bu bana başarımdan ayrı bir gurur verdi” dedi.

Kişmir 15 ayaktan oluşan şampiyonanın 10 ayağına katılma fırsatı bulduğunu belirterek kendisine yardımcı olan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Hava Sporları Federasyonu’na teşekkür etti.

Hava Sporları Federasyonu Başkanı Serdar Turganer ise yaptığı açıklamada Eser Kişmir’in çok başarılı bir sporcu olduğunu belirterek elde ettiği başarının da küçümsenemeyecek büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Turganer sporculara fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini Eser Kişmir’in gösterdiğini belirterek, “Eser 441 sporcu arasında ikinci gelmiştir. Bu küçümsenecek bir başarı değildir. Sporcularımız fırsat verildiğinde birçok şeyi başarabilecek yetenektedir. Havacılık, disiplin ve çalışma gerektirir. Eser de disiplinli çalışmasının sonucunda başarıyı elde etmiştir” diyerek başarısından dolayı Eser Kişmir’i kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 721 defa okunmuştur