Kim sayıyor, neyi sayıyor?

Kim sayıyor, neyi sayıyor?

“Belediyeden geldik” ya da “Kamu görevlisiyiz” diyerek evlere gidiyorlar. “Bu evde kaç kişi yaşıyor” diye sorunca “Üç ama oğlumuz yurt dışında okuyor” yanıtını alınca “İki yazdık tamamdır” dey

A+A-

 

“Belediyeden geldik” ya da “Kamu görevlisiyiz” diyerek evlere gidiyorlar. “Bu evde kaç kişi yaşıyor” diye sorunca “Üç ama oğlumuz yurt dışında okuyor” yanıtını alınca “İki yazdık tamamdır” deyip çıkıp gidiyorlar.

İnsanlar bu diyaloga son günlerde sıkça rastlar oldu, birileri bizi sayıyor ama kim? Nüfusla ilgili bir ön çalışma mı var? Bu araştırma nedir? Kamuoyu neden aydınlatılmıyor? İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bu yönde bir bilgilendirme yapmayı düşünüyor mu acaba yoksa onun da mı haberi yok?

 

 


 

“Gazoz mu ki gazı kaçsın?”

 

Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Kıbrıs ziyareti yoğun bir şekilde tamamlandı. Ancak bu yoğun temasları sırasında Bağış, internetteki sosyal paylaşım sitesi twitter’dan da geri kalmadı.

Anbean twitter takipçileri ile Kıbrıs gezisini paylaşan Bağış, petrol konusundaki düşüncelerini de sayfasına taşıdı.

İşte Egemen Bağış’ın twitter mesajı:

“Kıbrıs'ın doğal kaynakları gazoz mu ki gazı kaçsın? Müzakereler hummalı şekilde sürerken Rumların telaşı niye? Çözüm ve barışı provokasyon…”

 


 

 

BRTK’ya Küçük eli değdi...

 

BRTK Müdürü Özer Kanlı ile yıldızı barışmayan İrsen Küçük, sonunda BRTK’ya el attı. Küçük, BRTK Yönetim Kurulu’nda değişiklik yaparak Kanlı’ya gözdağı verse de Kanlı’nın Saray’dan destekli olması Küçük’ün girişimlerini yetersiz bırakacağa benziyor.

Küçük, BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başkaya ile Başkan Yardımcısı Metin Beyoğlu’nu Bakanlar Kurulu kararı ile görevden alarak yerlerine Ömer Köseoğlu ve Leman Aslım’ı atadı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur