KAŞİF’TEN LONDRA’DA QUEEN ZİYAFETİ

KAŞİF’TEN LONDRA’DA QUEEN ZİYAFETİ

Kıbrıslı Türk besteci ve orkestra şefi Tolga Kaşif, efsanevi Queen grubunun parçalarını, Londra'da müzikseverlere yeniden buluşturdu

A+A-

 

Kıbrıslı Türk besteci ve orkestra şefi Tolga Kaşif'in dünyaca ünlü efsanevi müzik grubu Queen'in parçalarını senfoni olarak bestelediği "Queen Senfonisi", yaklaşık 10 yıl sonra Londra'da müzikseverlerle yeniden buluştu.

 

İngiltere'nin başkenti Londra'da, yaklaşık 6 bin kişi kapasiteli tarihi "Royal Albert Hall" konser salonunda verilen "Senfonik Queen" konserine ilgi yoğundu.

 

1971 yılında kurulan Queen grubunun 40. yıl anısına verilen konserde, Londra doğumlu Kıbrıslı Türk şef Tolga Kaşif'in 2002 yılında grubun parçalarını senfoni olarak bestelediği "Queen Senfonisi" çalındı.

 

Konserde Kaşif, Kraliyet Filarmoni Orkestrasını yönetirken, orkestraya Brighton Festival Korosu eşlik etti. Kaşif, "Queen Senfonisiyle" grubun "Radio Ga Ga", "The Show Must Go On", "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions" gibi dünyaca ünlü şarkılarını klasik müzikle yeniden yorumladı.

 

49 yaşındaki Kaşif, bir diğer İngiliz müzik grubu "Genesis"in şarkılarına klasik yorum getirdiği, "The Genesis Suite" isimli albümünü ise geçen yıl Londra'da verdiği bir konserle tanıtmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1289 defa okunmuştur