1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UMUDA DOĞRU YOLA ÇIKTILAR
KASAP İTALYA YOLCUSU

KASAP İTALYA YOLCUSU

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda 5 yıldır dünya atletizm pistlerinde birçok başarıya imza atan Milli Atlet Hasan Kasap ilkinde iki önemli başarı elde ettiği 10 Eylül’de İtalya’nın Lignano kentinde yapılacak Avrupa Masterler Şampiyonası içi

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda 5 yıldır dünya atletizm pistlerinde birçok başarıya imza atan Milli Atlet Hasan Kasap ilkinde iki önemli başarı elde ettiği 10 Eylül’de İtalya’nın Lignano kentinde yapılacak Avrupa Masterler Şampiyonası için hazırlıklarını tamamladı.

Aşil tendonunda beliren sakatlık için 2.5 ay önce Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi’nin de katkılarıyla Finlandiya’da önemli bir ameliyat geçiren Hasan Kasap, hızlı iyileşme süreci sonrasında atletizm pistlerine dönerek İtalya için sıkı bir hazırlık devresi geçirdi.

 

KKTCELL’E ZİYARET

İsveç’in Malmö şehrinde 2 yıl önce yapılan “ 1. Avrupa Masterler Atletizm Oyunları”nda fırtına gibi eserek bir Avrupa birinciliği birde ikincilik elde eden master milli atlet Hasan Kasap, İtalya’da yapılacak ikinci şampiyona için de başarıya odaklı bir çalışma içinde olduğunu söyledi.

Şampiyona öncesinde 5 yıldır kendisine sponsor olan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Merkezi’ni ziyaret eden Master Atlet Hasan Kasap,  Regülasyonlar ve Kurumsal İletişim Müdürü Sait Erkmen’le görüştü. Son 5 yılda uluslararası atletizm arenasında elde ettiği madalya ve kupalarıyla birlikte gelen Hasan Kasap,  ziyaret nedeniyle basına yaptığı açıklamada,  dünya ve Avrupa atletizm  arenasında ülkenin adını duyururken, madalyalar alma gururunu da yaşamanın ayrı bir mutluluk olduğunu  ülke sporuna ve sporcusuna sürekli olarak destek veren, kendisine 5 yıldır sponsor olarak uluslararası atletizm arenasında başarılar yakalama olanağı tanıyan Kuzey Kıbrıs Turkcell yöneticilerine gerek ameliyatında gerekse yurt dışı temsiliyetlerdeki ilgi için teşekkürü borç bildiğini kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Regülasyonlar ve Kurumsal İletişim Müdürü Sait Erkmen de konuşmasında, ülke sporunu uluslararası camiada başarıyla temsil eden, özveriyle çalışan master milli atlet Hasan Kasap’ın elde ettiği başarılarla kurum olarak kendileri de gururlandıklarını söyledi. Erkmen, ülke sporunun ve sporcusunun dostu Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ülke içinde ve ülke dışında başarıya odaklı çalışmalara destek olmaya devam edeceğini vurguladı.

Master atletizmin 50-54 yaş kategorisinde yarışan Hasan Kasap, 400 mt-400 mt engelli - 3 adım atlama ve dekatlon da Türkiye rekorlarını elinde bulunduruyor. Kasap 2009 da Malmö’de yapılan “ 1. Avr. Masterler Şampiyonası”nda 100 mt engelli de Avrupa Şampiyonu, dekatlon ve 400 mt. de  Avrupa ikinciliği elde etmişti.

 

 

Bu haber toplam 979 defa okunmuştur