KASAP BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

KASAP BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda 5 yıldır dünya atletizm pistlerinde birçok başarıya imza atan Milli Atlet Hasan Kasap ilkinde 2 önemli başarı elde ettiği Avrupa Masterler Aşil tendonunda beliren sakatlık için 2 buçuk ay önce Kuzey Kıbrıs Turkcell v

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda 5 yıldır dünya atletizm pistlerinde birçok başarıya imza atan Milli Atlet Hasan Kasap ilkinde 2 önemli başarı elde ettiği Avrupa Masterler

Aşil tendonunda beliren sakatlık için 2 buçuk ay önce Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi’nin de katkılarıyla Finlandiya’da önemli bir ameliyat geçiren Hasan Kasap, hızlı iyileşme süreci sonrasında geçtiğimiz hafta  “ 2’nci Avrupa Masterler Atletizm Oyunları”na katıldı.

Kuzey İtalya’nın  Lignano kentinde yapılan Oyunların ilk gününde dekatlonda yarışan Kasap, faul sonucu diskalifiye olunca kendini yarışların son günü yapılan 100 metre engelliye sakladı.

Yağış sonrası hafif kaygan zemine rağmen müthiş bir performans sergileyen Hasan Kasap yarışı kıl payı farkla üçüncülükle tamamlayarak bronz madalya ile yetindi. Kuzey Kıbrıs Turkcell formasıyla yarışan Kasap, 2 yıl önce Malmö’de yapılan Avrupa Masterler Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanmıştı.   

Yurda dönüşünde yarışma ile ilgili açıklama yapan Hasan Kasap, ülke sporuna ve sporcusuna sürekli olarak destek veren, kendisine 5 yıldır sponsor olarak uluslararası atletizm arenasında başarılar yakalama olanağı tanıyan Kuzey Kıbrıs Turkcell yöneticilerine gerek ameliyatında gerekse yurt dışı temsiliyetlerdeki ilgi için  teşekkürü borç bildiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 669 defa okunmuştur