KASAP, AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYOR

KASAP, AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYOR

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda beş yıldır dünya atletizm pistlerinde birçok başarıya imza atan Milli Atlet Hasan Kasap, ilkinde iki önemli başarı elde ettiği Avrupa Masterler Oyunları’nın ikincisine hazırlanıyor. Aşil Tendonunda beliren sakat

A+A-

 

 

 

Dünya atletizm pistlerinde beş yıldır Kuzey Kıbrıs Turkcell formasıyla birçok başarıya imza atan master milli atlet Hasan Kasap, Avrupa Master Oyunları için hazırlıklara başladı

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda beş yıldır dünya atletizm pistlerinde birçok başarıya imza atan Milli Atlet Hasan Kasap, ilkinde iki önemli başarı elde ettiği Avrupa Masterler Oyunları’nın ikincisine hazırlanıyor.

Aşil Tendonunda beliren sakatlık için 2.5 ay önce Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi’nin de katkılarıyla Finlandiya’da önemli bir ameliyat geçiren Hasan Kasap, hızlı iyileşme süreci sonrasında atletizm pistlerine dönüş yaptı. İtaya’nın kuzey kıyı şehirlerinden Lignano’da 10 - 19 Eylül tarihlerinde yapılacak.

“2. Avrupa Masterler Atletizm Oyunları”na hafif idmanlarla hazırlanan Kasap, bayram sonrası tempoyu hızlandıracak. 

 

BAŞARIYA ODAKLANDI

İsvec’in Malmö şehrinde iki yıl önce yapılan “ 1. Avrupa Masterler Atletizm Oyunları”nda fırtına gibi eserek bir Avrupa Birinciliği, bir de ikinciliği elde eden master milli atlet Hasan Kasap, İtalya’da yapılacak ikinci şampiyona için de başarıya odaklı bir çalışma içinde olduğunu söyledi.

Şampiyona ile ilgili basına yaptığı açıklamada, sakatlığın yarattığı tedirginliği yavaş yavaş üzerinden attığını belirten Kasap, olağanüstü bir durum olmazsa İtalya’dan da eli boş dönmeyeceğini vurguladı.

Başarıya odaklandığını, iki yıl önce İsveç’te 100 mt. engellide altın, dekatlon da gümüş madalya aldığını yineleyen Hasan Kasap, Avrupa atletizm arenasında ülkenin adını duyururken, altın madalya alma gururunu da yaşamanın ayrı bir mutluluk olduğunu kaydetti. Kasap, ülke sporuna ve sporcusuna sürekli olarak destek veren, kendisine 5 yıldır sponsor olarak uluslararası atletizm arenasında başarılar yakalama olanağı tanıyan Kuzey Kıbrıs Turkcell yöneticilerine gerek ameliyatında gerekse yurt dışı temsiliyetlerdeki ilgi için teşekkürü borç bildiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 634 defa okunmuştur