KARTAL KANATLANDI

KARTAL KANATLANDI

2011-2012 yeni futbol sezonuna sayılı günler kala, takımlar çalışmalarına 3 günlük bayram sonrası yeniden start verdi. Geçtiğimiz sezon 1’nci ligden şampiyon olarak Süper Lige yükselen Lefkoşa’nın köklü takımlarından Yenicami dün Göçmenköy Sta

A+A-

 

 

 

Yeni sezon hazırlıklarını ara vermeden sürdüren Süper Lig’in yeni ekiplerinden Yenicami, dün bu kapsamda hız, dayanıklılık ve çabukluk idmanı yaptı.

2011-2012 yeni futbol sezonuna sayılı günler kala, takımlar çalışmalarına 3 günlük bayram sonrası yeniden start verdi. Geçtiğimiz sezon 1’nci ligden şampiyon olarak Süper Lige yükselen Lefkoşa’nın köklü takımlarından Yenicami dün Göçmenköy Stadında çalışmalarını sürdürdü.

Teknik Direktör Yıltaç Karayel’in kısa konuşması ardından düz koşu ve açma-germe hareketleri ile başlayan idmanda ağırlıklı olarak sürat-çabukluk ve dayanıklılık çalışıldı. Isınma sonrasında antrenmanın birinci bölümünde futbolcular çeşitli istasyon çalışmasına geçti. Bu bölümde oyuncuların hız çabukluk ve güç üzerine yüklemeler yapıldı. Antrenmanın ikinci bölümünde oyunculara yükleme adına ağılıklı ve kemer çalışması yapılarak fizik dayanıklılığı artırıcı koordineli ikili çalışmalar yapıldı. İdmanın son bölümünde ise oyuncular dar alanda kısa ve kontrollü tek pas çalışması yaparak dünkü idmanı tamamladı.

Zorlu ve yorucu geçen idman sonrası yinede futbolcuların antrenman sırasında oldukça neşeli ve eğlenceli oldukları gözlerden kaçmadı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 735 defa okunmuştur