KARMAŞA

KARMAŞA

Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından yapılan “İlkokul müdür ve müdür muavinliği” sınavıyla patlak veren partizanlık iddiaları eğitim sezonunun açılışında kargaşaya neden oldu. Sınavı kazanan müdür ve müdür muavinlerinin sınav kitapçığını daha önc

A+A-

 

Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından yapılan “İlkokul müdür ve müdür muavinliği” sınavıyla patlak veren partizanlık iddiaları eğitim sezonunun açılışında kargaşaya neden oldu. Sınavı kazanan müdür ve müdür muavinlerinin sınav kitapçığını daha önceden elde ederek kazandığı iddiası sınavın geçerliliğini sorgulasa da bir yandan da soruşturma devam ediyor. Hem Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Çetin Uğural’ın kurum içinde başlattığı soruşturma sürüyor, hem de polisin komisyona UBP Hükümeti tarafından atanan Sınav Müdürü Emir Emirkanı’ya ilişkin sürdürdüğü soruşturma devam ediyor. 

Sürecin uzaması ise bugün başlayacak olan 2011-2012 eğitim sezonuna karmaşa olarak yansıyor. Şaibeli de olsa sınavı kazandıkları açıklanan onlarca ilkokul müdür ve müdür muavini bugün işbaşı yapamayacak, lakin komisyon tarafından resmen atandıklarına ilişkin belgelerini almış durumda değiller… Yeni atanacak olan müdür ve müdür muavinlerinin ataması soruşturma nedeniyle beklerken bir yandan da bu okullardan başka okullara tayin edilecek müdür ve muavinlerin tayinleri de bekletiliyor. Bugün başlayan eğitim sezonunda kim hangi okulun müdür olacak bilinmiyor.   

 

ÖĞRETMEN SINAVLARI GECİKTİ

Öte yandan geciken süreç nedeniyle öğretmen sınavları da geç yapılıyor. 17 Eylül’de yapılacağı duyurulan öğretmen sınavları ile okullarda eksik olan toplam  101 öğretmen yeni sezona işbaşı yaparak giremeyecek. 17 Eylül’de yapılacak sınava bir haftalık itiraz süresi ve bürokratik sürenin de eklenmesiyle Ekim ayı ortalarında işbaşı yapması beklenen 101 öğretmenin ataması da böylelikle gecikmiş olacak. Yapılacak sınavla 21 ilkokul öğretmeni, 13 özel eğitim öğretmeni, 9 özel ders öğretmeni ve 58 de ortaokul ve lise öğretmeni alınacak. 

101 öğretmen açığıyla başlayacak olan eğitim sezonunda şu dallarda öğretmenler alınacak

 

Açığı bulunan ve Ekim başına kadar boş kalacak öğretmen listesi ve muhtemel atanma yerleri, haberin tüm ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1439 defa okunmuştur