1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANESTEZİ NEDİR, ANESTEZİST KİMDİR?
KALYONCUYA TEHDİT

KALYONCU'YA TEHDİT

Cumhuriyet Meclisi’nde üçüncü gündem dışı konuşmayı “Hükümetin İcraatları” konusunda CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu yaptı. Geçtiğimiz hafta bir arsa alım satımı konusunda yaptığı konuşma sonrası yaşanan gelişmelere değinen Kalyoncu,

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi’nde üçüncü gündem dışı konuşmayı “Hükümetin İcraatları” konusunda CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu yaptı.

Geçtiğimiz hafta bir arsa alım satımı konusunda yaptığı konuşma sonrası yaşanan gelişmelere değinen Kalyoncu, söz konusu araziyi alan kişinin tesis yapmak için başvurduğu zaman ret cevabı alınca emlakçıya verdiğini ve Başbakan İrsen Küçük’ün Halil Falyalı’nın teşvikiyle bu arsayı aldığının ortaya çıktığını kaydetti. Kalyoncu “Bu arazinin yolu sokağı yoksa, ekilip biçilemiyorsa niye 100 bin liraya alındı. Sonra da yol açılıp üzerine bir şey yapılacaksa aslında bu yurttaşa kazık atılmıştır” dedi.

Başbakan’ın “kiminle muhatap olacağına dikkat etmesi” gerektiğini kaydeden Kalyoncu, Falyalı’nın Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun devir teslim töreninde de onur konuğu olduğunu ifade etti.

“Türkiye Başbakanı Erdoğan da KKTC’ye geldiğinde ‘bu ülkede mafya ve çeteler var’ dedi. Bu işin boyutu gittikçe büyüyor” ifadelerini kullanan Kalyoncu, Falyalı konusunu gündeme getirdiğinin ertesi gün “Senin İstanbul’da çocuğun okur ha..!” diye tehdit telefonu aldığını söyledi. Kalyoncu, içerisinde UBP’lilerin de bulunduğu başka milletvekillerinin da tehdit edildiğini ekledi.

“Benim çocuğuma bir şey olsun, bu adamı hapishaneye koysanız da onu hapishanede öldürürüm. Bu noktadan sonra benim ailemin sağlığı ve güvenliği Sayın Eroğlu ve Sayın Küçük’ün omuzlarındadır” ifadelerini kullanan Kalyoncu, özetle şunları söyledi:

“İpini çekin ve bağlayın. Bu adam bugüne kadar kaç kişiyi tehdit etmiştir, ne kadar vukuatı vardır. Ben bu memleketin polisinden ve mahkemesinden adalet beklemiyorum. Çünkü bugüne kadar bu konularda gerekli tedbir alınmamıştır. Böylesi bir ülkede yaşadığım için utanıyorum...Açacak bana telefonu da ‘İstanbul’da çocuğun var ha...!’ diyecek... Memleketin resmi budur. Benim bu kürsüden söylediklerim bu memlekette olması ve olmaması gerekenlerdir... Ben İrsen Bey’in dürüstlüğüne inanırım ama oyuna getirilmiştir. İrsen Bey’i bu işlere musallat eden Sayın Eroğlu’dur... Artık çocuklarımın ve ailemin güvenliğinden Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Başbakan Küçük’ü sorumlu tutuyorum...”

Başbakan İrsen Küçük ise yaptığı konuşmada, parti başkanları ile toplantısı nedeniyle son dakika genel kurula gelebildiğini belirterek, “Doğru bir olay değil. Kimsenin tasvip etmesi mümkün değildir. Üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım” dedi

Başbakan Küçük, “arsa alımında hataya düşmediğini” belirterek, sözlerini tamamladı.

 


 

CTP-MYK’DAN AÇIKLAMA

CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun Meclis kürsüsünden yaptığı bir konuşma ile ilgili olarak telefonla tehdit edilmesi ile ilgili bir açıklama yayınlayan CTP-BG MYK,  Ulusal Birlik Partisi yöneticilerinin bireysel çıkarlarını toplumsal çıkarların önüne koyması ve ülke yönetiminde gösterdiği beceriksizlik nedeni ile toplumsal bir kaos yaşandığı artık UBP’liler tarafından bile dillendirildiğine işaret ederek, “”Ulusal Birlik Partisi yöneticilerinin diğer kabul edilmez tavırları ise suç işleyen, adam tehdit eden veya döven, örtülü işlere bulaşan ve kendine yakın olan bazı kişileri korumasıdır” dedi. CTP MYK’nın açıklaması şöyle;

 

 

“Ulusal Birlik Partisi yöneticilerinin bireysel çıkarlarını toplumsal çıkarların önüne koyması ve ülke yönetiminde gösterdiği beceriksizlik nedeni ile toplumsal bir kaos yaşandığı artık UBP’liler tarafından bile dillendirilmektedir. Ulusal birlik Partisi yöneticilerinin diğer kabul edilmez tavırları ise suç işleyen, adam tehdit eden veya döven, örtülü işlere bulaşan ve kendine yakın olan bazı kişileri korumasıdır.

Bilinmesi gerekir ki partizanlık gözetilerek korunan böylesi kişilerin zamanla kendilerini devletin üstünde görme ve yasaların dışında davranma alışkanlıkları gelişiyor.

UBP’li olduğu herkesce bilinen, siyasal anlamda hiçbir sıfatı olmadığı halde Cumhurbaşkanlığı devir törenine onur konuğu olarak çağrılan Halil Falyalı’nın geçtiğimiz günlerde Girne Milletvekilimiz Sn.Ömer Kalyoncuya, Meclis kürsüsünden yaptığı bir konuşma nedeni ile birkaç kez telefon ederek kendini ve ailesini tehdit etmiş olması Ulusal Birlik Partisinin böylesi hegemonyacı kişi ve anlayışlara teslim olduğunun açık bir göstergesidir. Aynı kişinin geçmişte başka partililerimizi de benzer bir yaklaşımla tehdit etmiş olmasınından sonra bu olayın yaşanmış olması ise bugünkü iktidardan aldığı cesaretin açık bir kanıtıdır.

Bizler Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler olarak ülkemizde hiçbir yurttaşımızın böylesi yaklaşımlarla tehdit edilmesini kabullenmediğimiz gibi kendi Milletvekilimiz olan Sayın Ömer Kalyoncu’nun, hem de Meclis Kürsüsünden söylediği sözler için tehdit edilmesini de kabullenmiyor ve bunu Ulusal Birlik Partisinin, kendini devletin üstünde ve yasaların dışında gören taraftarlarını cesaretlendirmesinin bir sonucu olarak değerlendiriyoruz.

Bundan sonra benzeri olayların yaşanmaması için Hükümet ve UBP’nin böylesi anlayışa sahip kişilerle ilişkilerini yeniden gözden geçirmeleri yanında ülkemiz insanlarının can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli emniyet güçlerinin, bu tür olaylar bilgilerine geldiği andan itibaren konuyu ciddiye alıp takip etmeleri, işlem başlatmaları ve sonuçlandırmaları gerekmektedir.

Aksi takdirde adalete ve yargıya duyulan güvensizliğin artması devam edecektir.

Aksi takdirde kendini devletin üstünde, yasaların dışında görenlerin cesareti artacak sayıları çoğalacaktır.

Aksi takdirde ülkemizde yaşanan ekonomik, sosyal ve siyasal kaos yanında hukuksuzluğun hâkim olduğu yeni bir kaosla tanışacağız.

Bizler CTP-BG olarak buna müsaade etmeyeceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1525 defa okunmuştur