KALYONCU UBPYE VERDİ VERİŞTİRDİ

KALYONCU UBP'YE VERDİ VERİŞTİRDİ

CTP Milletvekili Kalyoncu verdi veriştirdi: “Politikaları şantaj, tehdit, üç kağıt üzerine kurulu” • “Ön mülakata kimi çağırdılar, nerde, nasıl yaptılar? Bir bakan bu kadar yalan söyleyebilir mi?.. İnsanları aptal yerine koyarsa

A+A-

CTP Milletvekili Kalyoncu verdi veriştirdi:

“Politikaları şantaj, tehdit, üç kağıt üzerine kurulu”

 

 

·        “Ön mülakata kimi çağırdılar, nerde, nasıl yaptılar? Bir bakan bu kadar yalan söyleyebilir mi?.. İnsanları aptal yerine koyarsa bir bakan, aslında kendisi aptal değil mi? Beni aptal yerine koyuyor, yurttaşları aptal yerine koyuyor… Kime duyurdun da mülakatla aldın sen Sayın Tatar?”

 

 

CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, dün Kanal SİM’de katıldığı Öğlen Postası Programı’ndan UBP’ye verdi veriştirdi.

“Geçici istahdamlar”la toplumun huzursuzluğunun arttığı bugünlerde, “UBP’nin yalan söyleme alışkanlığının arttığını” ifade eden Kalyoncu, yapılanları da “utanmazlık, arlanmazlık” olarak değerlendirdi.

 

UBP’DE YALAN…

Kalyoncu’nun ifadeleri şöyle:

“UBP’de yalan söyleme alışkanlığı yüksek boyuta ulaştı. İstihdamların sayım için yapılacağını söylediler önce… Adreslerin belirlenmesi için ki bu işleri belediyeler yapıyor.

Niçin bir Başbakan yalan söyler? Korktuğu için… Bir şeylerden korkar. Bir şeyler saklamaya çalışıyor ve yalan söylediği ortaya çıkan başbakan da skandal yaratmış olur. Orada da oturmaması lazım. Bu bir değil, beş değil, on beş değil… O kadar yalan söyledi ki bu başbakan ve UBP’nin bundan önceki başbakanı… Yalan sosyal yaşamı bozan en önemli şeydir…

Bu parti uslanmaz, arlanmaz bir parti konumundadır. Devlet olmaktan çıkmıştır bu devlet çünkü orta yerde hak ve adalet diye bir mevhum kalmamıştır. Düzeltmeye çalışanın da düzelttiği her şeyi bozuyorlar. Ama vatandaş da bunlara oy veriyor.”

 

UTANMAZ, ARLANMAZ BİR TAVIR…

“Bir defada yüzün üzerinde geçici istihdam yapıldığı bir dönem daha yoktur. Kamu Hizmeti Komisyonu eskiden laftaydı, biz bunu ortadan kaldırdık. İmtihanı geçen işe girdi. Bir miktar geçici işe aldıysak senin yarattığın partizanlığı kırmak adına, bunu basamak yapmak… Bu utanmaz ve arlanmaz bir tavırdır. Sen, senin gibi düşünmeyen insanları ölüme mahkum etmek istiyorsun. El etek öpmeyen, yalaka olmayan insanları ölüme mahkum etmek isten…

İhtiyaçlı insanları işe alacaklarını söylediler, açıklasınlar… Açıklasınlar da görelim kimlerdir ihtiyaçlı. Bugün Dikmen’de ihtiyaç sahibi olanlara değil, villa sahibi insanlara kırsal kesim arsası değişiyor.

 

POLİTİKALARI ŞANTAJ, TEHDİT…

“KTHY çalışanları onların yüzünden işsiz kaldı, bir de üzerinden özelleştirme ile şantaj yapılıyor. Bu adamların hayatları sahte… Politikaları şantaj, tehdit, üç kağıt üzerine kuruludur.

Kimlerin alındığı açıklansa, UBP’nin içi bile kalkacak oturacak. UBP bile düşünülmedi, en yukarıdakiler düşünülerek istihdamlar yapıldı.”

 

YURTTAŞLARI APTAL YERİNE KOYAN BAKAN…

“Ön mülakata kimi çağırdılar, nerde, nasıl yaptılar? Bir bakan bu kadar yalan söyleyebilir?.. İnsanları aptal yerine koyarsa bir bakan, aslında kendisi aptal değil mi? Beni aptal yerine koyuyor, yurttaşları aptal yerine koyuyor… Kime duyurdun da mülakatla aldın sen Sayın Tatar?”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1541 defa okunmuştur