KALP İYİYE GİDİYOR, BEYİN FONKSİYONLARI BELİRSİZ

KALP İYİYE GİDİYOR, BEYİN FONKSİYONLARI BELİRSİZ

Eski bakanlardan gazeteci-yazar İsmet Kotak’ın sağlık durumu ile ilgili olarak gelinen aşama, YDÜ Hastanesi’nde yapılan son basın toplantısı aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıldı.

A+A-

 

 

Geçtiğimiz hafta sonu,  aort damarı yırtılması sonucu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat edilerek tedavi altına alınan,  eski bakanlardan gazeteci-yazar İsmet Kotak’ın sağlık durumu ile ilgili olarak gelinen aşama, YDÜ Hastanesi’nde yapılan son basın toplantısı aracılığıyla  kamuoyu ile paylaşıldı.

 

KALP İYİYE GİDERKEN,  BEYİN BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

 

YDÜ Hastanesi’nden yapılan açıklamalarda; Kalp ve onu besleyen damarlarla ilgili olarak yapılan ameliyatın çok iyi sonuçlar verdiği kaydedildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Charles Cihangir Canver, “ Kalp ve onun damarları ile ilgili geldiğimiz noktadan çok memnunum. Göğüs ile ilgili destek tüplerini de geri çektik. Bu, çok olumlu ve mucizevi bir gelişme. Kalp gittikçe sorunsuzlaşıyor, iyiye gidiyor. Yoğun bakım şartlarındaki tedaviyi devam ettireceğiz” dedi.

 

YDÜ Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmen ise; Kalbe karşın, beyin açısından olumsuz tablonun devam ettiğini belirterek, “ Beyini destekleyici mahiyetteki tedaviyi tüm imkanlarımızla devam ettiriyor,  elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ancak, koma durumu da maalesef devam etmektedir. Net değerlendirme noktasından uzaktayız.” şeklinde konuştu.

 

YDÜ Hastanesi’ndeki basın toplantısına; Başhekim Dr. Sevim Erkmen ile YDÜ Hastanesi Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan da katılarak hazır bulundular.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur