‘KALEMİZE ATTIĞIMIZ GOL, DİRİLİŞİMİZ OLDU’

‘KALEMİZE ATTIĞIMIZ GOL, DİRİLİŞİMİZ OLDU’

1968’deki Lefkoşa’nın bir banliyösünde, toplumsal mücadele yıllarının göçmenlerinin kurduğu, Göçmenköylü gençlerin kulübü olan Göçmenköy İdman Yurdu, 43 yıllık tarihinde ilk kez yer aldığı Süper Lig’in ilk maçında güçlü rakibi Cihangir&#

A+A-

 

 

 

Süper Lig’in ilk maçında tarih yazan Göçmenköy’de teknik direktör Hüseyin Cantürk, YENİDÜZEN’e konuştu

 

 

“Kalemize attığımız gol, dirilişimiz oldu”

 

Hüseyin Cantürk tarihlerinde ilk kez Süper Lig maçı oynadıklarını ve kazandıklarını belirtirken, önümüzdeki hafta oynayacakları Mağusa Türk Gücü maçına çekinmeden gideceklerini belirtti

 

 

1968’deki Lefkoşa’nın bir banliyösünde, toplumsal mücadele yıllarının göçmenlerinin kurduğu, Göçmenköylü gençlerin kulübü olan Göçmenköy İdman Yurdu, 43 yıllık tarihinde ilk kez yer aldığı Süper Lig’in ilk maçında güçlü rakibi Cihangir’i mağlup ederken, bir kez daha tarih yazdı.

 

“BORGA’NIN GOLÜ DİRİLİŞİMİZ OLDU”

Konu ile ilgili olarak YENİDÜZEN’e konuşan Göçmenköy’ün başarılı teknik patronu Hüseyin Cantürk, Cihagir maçında kendi kalelerine attıkları golün adeta dirilişleri olduğunu söyledi.

Cantürk, ligin ilk maçlarının daima zor olduğunu dile getirirken, hazırlık döneminde yoğun bir antrenman temposundan çıkan oyuncularının ilk maçta çok iyi bir performans göstermelerinin genellikle zor olduğunu anımsattı.

Üstelik, tarihinde ilk kez Süper Lig’e çıkan Göçmenköy’de en az altı futbolcunun Süper Lig’de ilk kez yer almasının bir handikap olduğunu iddia eden Cantürk bu nedenle futbolcularının psikolojik baskı altında olmalarının doğal olduğunu belirtti.

Ancak karşılaşmanın 58’inci dakikasında Borga’nın kendi kalelerine attığımız golün adeta dirilişi olduğunu ifade eden Cantürk bu nedenle, böylesine zor bir maçtan, üstelik de 10 kişi kaldıktan sonra galip gelmelerinin, bu galibiyeti farklı bir anlamda taçlandırdığını vurguladı.

Futbolcularının bu maçta gösterdiği performanstan memnunum olduğunu dile getiren Cantürk galip gelmelerine rağmen, hatalarını gördüklerini ve bunu galibiyetin baş mimarı olan tüm futbolcularını tek tek kutladığını söyledi.

 

“MAĞUSA TÜRK GÜCÜ’NDEN ÇEKİNMİYORUZ”

Bu maçın geride kaldığını ifade eden Cantürk, önümüzdeki hafta zorlu bir Mağusa deplasmanına gideceklerini anımsattı. MTG deplasmana çekinerek gitmeyeceklerini aksine moral motivasyonlarının üst düzeyde olarak Mağusa’ya gideceklerini ifade eden Cantürk temennilerinin, Cihangir maçında yaptıkları hataları asgariye indirip Lefkoşa’ya puan veya puanlarla dönmek olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 983 defa okunmuştur