KADIN GİRİŞİMCİLER ONURLANDIRILDI

KADIN GİRİŞİMCİLER ONURLANDIRILDI

İş Kadınları Derneği, Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğiyle kadın girişimcileri teşvik ve desteklemek amacıyla ‘Yılın Kadın Girişimcileri’ni seçerek onure etti

A+A-

 

 

 

 

İş Kadınları Derneği,  Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğiyle kadın girişimcileri teşvik ve desteklemek amacıyla ‘Yılın Kadın Girişimcileri’ni seçerek onure etti. Yılın Kadın Girişimcileri Ödül töreni dün saat 19.30’da,İş Kadınları Derneği Köşkü’nde gerçekleşti. Etkinlikte Vedia Barut Onur Ödülü de English School of Kyrenia Kurucusu Bilge Nevzat’a, Yılın Kadın Girişimcisi Semra Ltd Direktörü Semral Erel’e , Yılın Genç Kadın Girişimcisi Akçaba Communication Direktörü Faize Akçaba’ya, Bölgesinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi Erson hocanın Yeri İşletmecisi Nursel Ekici’ye ve Yılın Sosyal Girişimcisi Avon Grup Direktörü Pınar Başman’a, verildi.Etkinlikte ödüllendirilen tüm kadın girişimcilerin başarı hikayelerinin anlatılacağı kısa filmler gösterildi. Ayrıca Vedia Barut ile ilgili bir kısa film gösterildi ve Vedia Barut’un oğlu Mehmet Barut tarafından ilgili bir konuşma yapıldı.

KADININ İŞ YAŞAMINDAKİ ROLÜ

Kuzey Kıbrıs’ta ilk kez gerçekleşecek bu etkinlikte Kadının iş yaşamında rolünün önemine vurgu yapılması ve girişimciliğinin teşvik edilmesi hedefleniyor. Seçiçi kurul; ekonomik sivil toplum örgütlerinin göndereceği üyelerden, bir ekonomistten , İş Kadınları Derneği  ve Kuzey Kıbrıs Turkcell temsilcilerinden oluştu.Yılın girişimci adayları ekonomik  örgütlerin,  İş Kadınları Dernegi ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in önerileriyle seçici kurul tarafından belirlendi ve sonuçlar 12 Ekim 2011 gece saat 19.30’da İş Kadınları Derneği Köşkü’nde yer aldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1429 defa okunmuştur