İSTİHDAM İZDİHAMI!

İSTİHDAM İZDİHAMI!

YENİDÜZEN’in bugün manşetine taşıdığı haberde, kamuda yaklaşık 125 kişinin istihdam edildiği, işe başlama işlemleri için Maliye Bakanlığı’na akın edilmesi ile “izdiham” yaşandığı yazdı. İSTİHDAM İZDİHAMI! UBP Örgütleri, Başbakan

A+A-

YENİDÜZEN’in bugün manşetine taşıdığı haberde, kamuda yaklaşık 125 kişinin istihdam edildiği, işe başlama işlemleri için Maliye Bakanlığı’na akın edilmesi ile “izdiham” yaşandığı yazdı.

İSTİHDAM İZDİHAMI!

UBP Örgütleri, Başbakan İrsen Küçük’e istihdam listesini sundu, istihdam edilenlerin bir kısmının dün kamuda işe başlamak için “işlem” yaptığı öğrenildi. Yaklaşık 125 kişinin “kamu görevine başlamak amaçlı” işlemleri nedeniyle dün Maliye Bakanlığı’nda hareketli saatler yaşandı.

Kamuya, bayram sonrası yapılacağı açıklanan istihdamlar Maliye Bakanlığı’nda izdihama neden oldu.
Dün sabah saatlerinde işlem yapmak için bakanlığa giden “istihdam şanslıları” izdihama neden oldu, Maliye Bakanlığı adeta kilitlendi.

YAKLAŞIK 250 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, 2011 yılı içerisinde yaklaşık 300 kişinin kamuya istihdam edildiğini ifade etti, bayram sonrası kamuda geçici statüde 250 kişiye istihdam yazılarının verildiğini söyledi.

PARANIN KAYNAĞI NE?

Bayram öncesi kamuda maaşları ödeyebilmek için Türkiye Ziraat Bankası’ndan borçlanan UBP Hükümeti’nin yeni istihdamların kaynağını nereden bulacağı ise merak ediliyor.

HASİPOĞLU, İSTİHDAMLARI ONAYLADI

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Sim Haber Merkezi’ne istihdamların yapıldığını doğrulayarak devamının olacağını belirtti.

 

TATAR: “İSTİHDAMLAR GEÇİCİ ÖN GÖRÜŞMEYLE ALINDI”

Maliye Bakanı Ersin Tatar, “istihdamlarla” ilgili YENİDÜZEN’in sorularını yanıtladı, “Geniş ve detaylı bilgiyi gerekli çalışma yapıldıktan sonra verebilirim” dedi.
Tatar, istihdamların “geçici” olduğunu söylerken, rakamla ilgili “100’ün üzerinde” yorumu yaptı ve “Farklı farklı dairelere alınmıştır” dedi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

Bu haber toplam 2303 defa okunmuştur