İNŞALLAH BU SON OLUR

'İNŞALLAH BU SON OLUR'

Cumhurbaşkanı Eroğlu, 18 Mart Üniversitesi’nin davetlisi olarak gittiği Çanakkale’de temaslarda bulunuyor

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ekim ayı sonunda New York’ta yapılacak 3’lü toplantıya işaret ederek, “İnşallah bu son olur, biz Türk tarafı olarak elimizden geleni yapıyoruz ama aynı çabayı henüz karşı taraftan göremedik” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, 18 Mart Üniversitesi’nin davetlisi olarak gittiği Çanakkale’de temaslarda bulunuyor.

18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof Dr Sedat Laçiner’in daveti üzerine Çanakkale’ye giden Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bu sabah başladığı temasları kapsamında ilk ziyaretini Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’ya gerçekleştirdi.

Eroğlu, Valilik ziyaretinin ardından Boğaz ve Çanakkale Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Doğan ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti.

 

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, görüşme öncesinde basının sorularını yanıtlarken yaptığı konuşmada, “şehitler diyarı Çanakkale’de” bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“Çanakkale, her Türk’ün kalbinde müstesna bir yere sahiptir” diyen Eroğlu, Kıbrıs Türkü’nün bu topraklarda verilen mücadele ile gurur duyduğunu vurguladı.

Kıbrıs Türkü’nün hep Türklük inancı içinde mücadelesini sürdürdüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu, bugüne kadar verilen varolma mücadelelerinde de hep Anavatan’ından destek gördüğünü söyledi.

Konuşmasında müzakere sürecine de değinen Cumhurbaşkanı Eroğlu, Ekim ayı sonunda New York’ta yapılacak 3’lü toplantıya işaret ederek, “İnşallah bu son olur, biz Türk tarafı olarak elimizden geleni yapıyoruz ama aynı çabayı henüz karşı taraftan göremedik” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 883 defa okunmuştur