İlk Maç İlk Heyecan

İlk Maç İlk Heyecan

Uzun sayılabilecek bir aradan sonra tekrar futbol dolu günlere kavuştuk. İlk hafta itibarı ile Bostancı Bağcıl ile Doğan Türk Birliği’nin karşı karşıya geleceğini düşünerek sezona seyir zevki yüksek bir karşılaşma ile başlayacağımızı hayal etmişti

A+A-

Uzun sayılabilecek bir aradan sonra tekrar futbol dolu günlere kavuştuk.

İlk hafta itibarı ile Bostancı Bağcıl ile Doğan Türk Birliği’nin karşı karşıya geleceğini düşünerek sezona seyir zevki yüksek bir karşılaşma ile başlayacağımızı hayal etmiştim. Geçen sezon başı hem Doğan hem de Bağcıl çok iyi bir başlangıç yapmışlar ve lige fırtına gibi girmişlerdi. Bu yıl fırtına gibi olmasa da lige daha iyi başlayan taraf Bağcıl oldu.

Aslında genel bir çerçeveden bakıldığı zaman her iki takımın da tam olarak hazır olmadıkları görülüyor.

Doğan Türk Birliği maça önemli eksiklerle çıkarken Bağcıl takımı da geçen yılki oturmuş kadrosundan gidenler ve yeni gelenlerden ötürü biraz farklı bir kadroyla oyuna başladı. Bunu söylerken istikrarlı dörtlü defansının değişmediğinin de altını çizmek lazım.

Gidenleri ve gelenleri düşündüğümüzde takıma yeni katılan Hakan Altın ilk haftadan girdiği pozisyon sayısına baktığımız zaman Bağcıl’a ilerleyen haftalarda daha büyük katkı sağlayacağının sinyallerini verdi.

Bunun yanında,  geçen sezonun gol kıralı Ertaç’ın gitmesiyle golcü sorununu Türkiye’den Bebbe’yi getirerek çözmeye çalıştı.

Bebbe’nin uyum sürecini hesaba kattığımızda lige başlarken bunun Bağcıl için az da olsa bir hendikap yaratacağını düşünüyorum. Bebbe’nin daha tam olarak hazır olmadığı görülüyor. Topla yeteri kadar buluşamadı ancak buluştuğu anlarda da iyi işler yapabileceğini gösterdi. Bağcıl orta sahayı kalabalık tutarak hücum ederken çoğalmayı düşündü ama çoğu zaman da gelişen ataklarda Bebbe, ya topla buluşturulamadı yada istediği desteği alamadı.

Doğan Türk Birliği ikili forvetle oynadı. Raif Selden’in yanında ileri ikilide Kenan vardı ancak çok fazla pozisyon bulamadı. Sabri’nin yokluğu Doğan’da kendini iyice hissettirdi. Doğan iki gol yedikten sonra organize olup Bağcıl üzerine gitmeye çalıştı ancak bu anlarda da Bağcıl kalecisi Amet Gardiyanoğlu kritik denilebilecek kurtarışlarla Doğan’a gol imkanı tanımadı. 

Çok genç yaşta Doğan’da A takım formasını giymeye başlayan Aydın’ın artık gerekli patlamayı yapması lazım. Bir kanat oyuncusunun görevi kanatlardan top taşımaktır. Aydın’ın top taşıyıp kale içerisine olumlu ve etkili paslar çıkardığını maç boyunca göremedim.

Orta alanda Serdar da etkisizdi. Ahmet Coşkun’un eksikliği de hissedildi.

Ceyhun Eriş’in ve sakatlığı geçtikten sonra Sabri’nin de takıma katılmasıyla Doğan’ın oyun anlayışında olumlu değişikliklerin olacağını ve daha tempolu oynayacağını düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1295 defa okunmuştur