İLGİNÇ SAVUNMA

İLGİNÇ SAVUNMA

Mağusa’da Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Raci Karakaya’ya ait “Karakaya Büfe” isimli markette dün gece 00.30 sıralarında müşteri olarak gelen Doğukan Yaman (26) market sahibinin mutfağa gitmesini fırsat bilip 80 TL

A+A-

 

 

HIRSIZLIK ZANLISINDAN İLGİNÇ SAVUNMA: “DALGINLIĞIMA GELDİ”

 

Mağusa’da “Karakaya Büfe” isimli marketten 80 TL ve 9 adet ankesör kartı çalan 26 yaşındaki Doğukan Yaman tutuklandı

 

Mağusa’da Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Raci Karakaya’ya ait “Karakaya Büfe” isimli markette dün gece 00.30 sıralarında müşteri olarak gelen Doğukan Yaman (26) market sahibinin mutfağa gitmesini fırsat bilip 80 TL nakit parayı ve 9 adet 100’lük ankesör kartını cebine indirdi. Söz konusu nakit para ve ankesör kartlarını zanlının tasarrufunda bulup emare alan Adli Şube ekipleri zanlıyı dün sabah teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkardı.

 

İLGİNÇ SAVUNMA

Mahkemede, yargıcın söz vermesi üzerine zanlı: “İşsiz olduğunu, bir anlık dalgınlığa kapılarak suçu işlediğini” söyledi. Daha önce hiç karakol yüzü görmediğini dile getiren zanlı eşinin de 9 aylık hamile olduğunu ifade etti.

Mahkeme, zanlının 2 bin TL nakdi teminat yatırması, bir KKTC vatandaşı kefilin lehine 10 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi ve haftada 1 gün ispat- ı vücut etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti. Mahkeme, zanlının ayrıca pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur