İKİ TOPLUMLU SERGİ

İKİ TOPLUMLU SERGİ

Birleşmiş Milletler kontrolünde bulunan ara bölgedeki Lefkoşa Uluslararası Havaalanı'nı ve BM’yi konu alan "iki toplumlu" sergi, 23 Eylül’de Lokmacı’da ziyarete açılacak. Sergi ve açık oturum içeren “Uncovered” adı altındaki

A+A-

 

 

Birleşmiş Milletler kontrolünde bulunan ara bölgedeki Lefkoşa Uluslararası Havaalanı'nı ve BM’yi konu alan "iki toplumlu" sergi, 23 Eylül’de Lokmacı’da ziyarete açılacak.

 

Sergi ve açık oturum içeren “Uncovered” adı altındaki çalışma, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), Anadolu Kültür ve Güney Kıbrıs’tan Pharos Sanat Vakfı işbirliğinde hazırlandı.

 

Proje koordinatörü Özgül Ezgin tarafından verilen bilgiye göre, serginin açılışı 23 Eylül Cuma akşamı saat 19:00'da Lokmacı’da yapılacak. “Uzunyol Sokağı - Lokmacı Binası”nda yer alacak sergi, 23 Ekim’e kadar Pazartesi hariç 10.00 - 20.00 saatleri arası açık olacak.

 

Proje Koordinatörü Özgül Ezgin, çalışmanın Lefkoşa Uluslararası Havaalanı’ndan hareketle, BM’nin rolüne ve varlığına odaklanan, araştırmaya dayalı üç yıllık bir sanat projesi olduğunu söyledi.

 

Ezgin, “geçmişte Uluslararası Lefkoşa Havaalanı’nın sömürgecilik düzeninin ardından bağımsızlığını kazanan yeni bir ülkenin giriş ve çıkışlarının merkez limanı konumunda olduğunu” kaydetti.

 

Sergi, Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler İyi Niyet Misyonu himayesi altında ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı desteği ile düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1345 defa okunmuştur