İHSANOĞLU, KASIM’DA KKTC’YE GELECEK

İHSANOĞLU, KASIM’DA KKTC’YE GELECEK

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, New York’taki KKTC Temsilciliği’nde İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile bir araya geldi.

A+A-

 

 

 

BM Genel Kurulu için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, New York’taki KKTC Temsilciliği’nde İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile bir araya geldi.

 

İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, “KKTC’ye desteğimizi artırmak istiyoruz. İlişkilerimizi değişik konularda, çeşitlendirmek istiyoruz. Kasım ayında KKTC’ye resmi bir ziyaret yapacağım. Bu konuları orada sizlerle ele alacağız” dedi.

 

EROĞLU: “KKTC’YLE İLGİLİ KARARLARDAN MEMNUNUZ”

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da yaptığı açıklamada, Ekmeleddin İhsanoğlu ile bir kez daha görüşmekten mutlu olduğunu söyledi.

 

İKÖ ve üye ülkelerin KKTC’ye ilgisinin her geçen arttığına işaret eden Eroğlu, İKÖ toplantılarından çıkan sonuç bildirgelerinde, KKTC ile ilgili kararlar konulmasının kendilerini memnun ettiğini belirtti.

 

İslam ülkelerinde KKTC’ye ilginin daha da artmasını ve işbirliğinin gelişmesini dileyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Bunun gerçekleşmesinde sizin genel sekreterliğinizin büyük katkıları olacaktır. Desteğiniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ÖZERSAY, PASCOE İLE GÖRÜŞTÜ

 

Öte yandan Cumhurbaşkanı’nın Özel Temsilcisi Kudret Özersay, BM Genel Sekreteri’nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı Lynn Pascoe ile görüştü.

 

Özersay ve Pascoe’nun, “müzakerelerin geldiği son aşama, Ekim ayında yapılacak Ban - Liderler Zirvesi ve petrol - doğalgaz arama krizi” konularında görüş alışverişinde bulundukları öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur