Hücumu düşünmek

Hücumu düşünmek

Kadro ve teknik heyet açısından baktığımızda bugünkü adıyla ikinci ligde bulunması tamamen mantıksız olan ve çıktıkları Birinci Lig’de ilk maçlarını kazanarak düşme tehlikesi yaşamama hedefini ortaya koyan Hamitköy, özellikle ikinci yarıdaki oyunuyl

A+A-

 

 

Kadro ve teknik heyet açısından baktığımızda bugünkü adıyla ikinci ligde bulunması tamamen mantıksız olan ve çıktıkları Birinci Lig’de ilk maçlarını kazanarak düşme tehlikesi yaşamama hedefini ortaya koyan Hamitköy, özellikle ikinci yarıdaki oyunuyla ilerisi için ümit verdi.

Savunma ağırlıklı bir oyunu tercih ederek rakibine temkinli yaklaşan ve hücuma uzun paslarla çıkmayı düşünen kırmızı siyahlılar, ikinci devrede bunun aksine golü düşünerek oynadılar. En akıllı ve pozitif değişiklik, iki önemli hücum oyuncusundan eksik ve gol yollarında bekleneni veremeyen rakip karşısında Kadri oldu.

Metin’le birlikte daha aktif hale gelen hücum hattı, dakika dakika rakibi hataya zorladı. Önce kaleci-savunma hatası,  sonrasında ise penaltıya sebebiyet verilmesi, Hamitköy’ün berabere bitebilecek maçı lehine çevirmesini sağladı. Savunma ikinci yarıda daha iyiydi. İlk devrede rakibe verilen pozisyonlar verilmedi.

Orta alanda özellikle Ender ve Celal’le etkili olan Hamitköy, genç isimlerinin mücadeleci oyunuyla da sonuca gitmeyi başardı.

Sezon öncesi transferde pek etkin olmayan geçen sezonun play-off takımı Dumlupınar, iki önemli oyuncusu sakat Mustafa Köleli ve cezalı Rıdvan’dan yoksun çıktığı, ilk devrede daha iyi olduğu ancak ikinci devrede savunma açısından kötü olduğu maçı kaybetti. Hücum yetersiz kaldı. Mustafa Ergazi’nin yalnız kalması, hücumda gereken çoğalmayı yapamamaları takım adına gol bulma açısından kayıp oldu.

İlk devrede Mehmet Emin’in bulduğu net pozisyon gol olmayınca üstünlük şansı kaybedilmiş oldu. Çok pas hatası yapıldı. İkinci devrede Kadri’nin oyuna girmesi ve Ali Ceylan’ın bu oyuncunun üzerine oynayarak hücuma yardım edememesiyle, savunmada sıkıntılar baş gösterdi. Savunmaya yönelik orta alan, gol için yüklenen rakibi yeterince durduramadı. Evinde oynayan sarı kırmızılılar, en azından bir puanla kapatabilecekleri bir maçı kaybederek sezona puansız girmiş oldular.

Alkın Gedikoğlu iyi bir yönetim gösterdi. Ancak yardımcılardan Hakan Gök zaman zaman ofsayt adına yanlış bayrak kaldırdı.

Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın zemini yine yetersiz. Sezon öncesi geç de olsa bakım yapıldı ama yağmurlu günlerde durum yine kötü olabilir.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur