HER PAZAR DAĞ YÜRÜYÜŞÜ

HER PAZAR DAĞ YÜRÜYÜŞÜ

Dağcılık Spor Derneği kış sezonunun ilk yürüyüşünü önceki gün Küçük Erenköy’ün üstündeki parkurda gerçekleştirdi. 78 kişinin katıldığı yürüyüş sonrasında Şinya Guest Restaurant’ta gözleme partisi veren dağcılar yeni sezonda buluşmanın özlemini

A+A-

 

 

 

Dağcılık Spor Derneği kış sezonunun ilk yürüyüşünü önceki gün Küçük Erenköy’ün üstündeki parkurda gerçekleştirdi. 78 kişinin katıldığı yürüyüş sonrasında Şinya Guest Restaurant’ta gözleme partisi veren dağcılar yeni sezonda buluşmanın özlemini de giderdi.

Her yıl Kuzey ve Güney Kıbrıs’ın değişik yerlerindeki parkurlarda düzenlenen dağ yürüyüşlerine ilgi çok büyük. Sezonun ilk yürüyüşü olmasına rağmen dağcıların ilgisi görülmeye değerdi. Dağcılık Spor Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, ekim ayı içerisinde yapılacak yürüyüş etkinlikleri ise şöyle:

 

Kalkanlı ve çevresi: 9 Ekim 2011 Pazar sabah 07.30'da Kalkanlı pınarından hareket. Düz ve meyilli yol, ring yürüyüş, takribi 3 saat.

 

Çınarlı köyü ve çevresi: 16 Ekim 2011 Pazar sabah saat 07:30'da Çınarlı Köy merkezinden hareket.Düz ve meyilli yol ring yürüyüş, takribi 2,5 saat.

 

Çamlıbel-Gölet-Çamlıbel: 23 Ekim 2011 Pazar sabah saat 7.30'da Çamlıbel eski benzin istasyonundan hareket. Düz ve meyilli yol, ring yürüyüş, takribi 3 saat.

 

Yeni Erenköy ve çevresi: 30 Ekim 2011 Pazar sabah saat 7:00'de Lefkoşa Terminali'nden otobüsle hareket. Düz ve meyilli yol, ring yürüyüş, takribi 2,5 saat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 996 defa okunmuştur